Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat’ın İndirim Çağrısında Perakende Sektöründen Destek

İTO Perakende Komitesi Başkanı Altun, Bakan Bolat'ın çağrısının ardından gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarında yüzde 10 ila 20 arasında düşürdüklerini söyledi.
Bakan Bolat’ın İndirim Çağrısında Perakende Sektöründen Destek
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat yakın zamanda yaptığı açıklamasında, Cumhuriyetin 100. yılında marketlerde büyük bir indirim kampanyası beklediklerini söylemişti. Bugüne kadar denetimler yaptıklarını ve indirim kampanyasına öncülük edenlere teşekkür etmişti.

Bu açıklamayı takiben, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı ve Happy Center Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz Altun, zincir marketler ile görüştüğünü, marketlerin fiyatlarda indirime gitmeye ve sürece katkı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Sektör olarak halka verecekleri tüm desteği sağlamaya çalışacaklarını belirten Altun, “Happy Center marketleri olarak gıda ve gıda dışı ürünlerde ciddi indirimlere gittik ve bu indirimler her geçen gün devam edecek. Süreçle birlikte gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarında yüzde 10 ila 20 arasında düşürdük.” açıklamasında bulundu.

Enflasyonist etki azaldıkça başta gıda olmak üzere bütün ürünlerde bu indirimleri yansıtmak istediklerini aktaran Altun, hangi ürüne ne kadar indirim yapacaklarına dair popülist söylemlerden uzak durup, gerçek indirimi halka yansıtmaya calışacaklarını ifade etti.

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu ise Bakan Bolat’ın çağrısına uyduklarını belirterek, “Çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mutlaka marketler enflasyon ile mücadele konusunda elini taşın altına koyacak. Orta Vadeli Program son derece önemli.” diye konuştu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.