Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hong Kong’un Hamlesi Sonrası Alınacak En İyi 5 Çin Kripto Parası

Hong Kong'un kripto para sektörünü ve dijital varlıkları düzenlemedeki son adımı bazı Çin menşeli kripto para birimlerinin dikkat çekmesine neden oldu. İşte detaylar;
Hong Kong’un Hamlesi Sonrası Alınacak En İyi 5 Çin Kripto Parası
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hong Kong’un, bireysel yatırımcıların ülkedeki lisanslı platformlar üzerinden kripto varlık ticareti yapabilmesine onay veren düzenlemesi kripto sektöründe son dönemde yaşanan en dikkat çekici gelişmelerden biri oldu. Bu gelişme ile birlikte özellikle bazı altcoin gruplarının fiyatlarında oynaklık artmaya başladı.

Hong Kong’un kripto para birimlerini düzenlemedeki son adımı, varlık sınıfını tamamen görmezden gelen veya düzenlemesini geciktiren diğer ülkeler için adeta bir emsal teşkil ediyor.

Hong Kong Kripto Para Birimlerini Kucaklıyor

Ülkenin düzenleyici kurumu Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), sanal varlık ticaret platformlarının düzenlenmesi konusundaki istişaresini 23 Mayıs itibarıyla tamamlayarak bireysel yatırımcıların kripto varlık ticareti yapması için kapıyı açtı.

SFC’nin görüşmeleri, kayıtlı kripto platformlarının bireysel yatırımcılara hizmet vermesine izin verme kararıyla sona erdi. Ek olarak, bu yatırımcıları korumanın ve düzenleyici netlik sağlamanın odak noktası olacağı belirtildi.

Bu gelişmenin bir sonucu olarak, Çin ile ilgili kripto projeleri, tüccarlardan yüksek talep görmeye başladı. Yatırımcıların, Çin ile ilgili belirli bir altcoin grubuna odaklanmasıyla bazı altcoinlerin piyasasındaki oynaklıkta dikkat çekici artışlar gözlemlenmeye başladı.

GCM Yatırım Banner

Çin Bağlantılı Gözde 5 Kripto Para Birimi

Yatırımcıların yüksek ilgi göstermeye başladığı altcoinlerin ilk sıralarında Conflux (CFX), Neo (NEO), VeChain (VET), Alchemy Pay (ACH) ve Filecoin (FIL) geliyor.

Kripto analisti Akash Girimath, tüccarların, artan volatiliteden en iyi şekilde yararlanmak için bu altcoinlere odaklanabileceğini belirtti ve her birini mercek altına aldı.

Bu tokenlar arasındaki tek ortak nokta, hepsinin Çin ile ilgili projeler olmasıdır. Peki, grafikleri incelendiğinde yakın gelecekte bu kripto varlıkların fiyatlarını neler bekliyor olabilir?

Conflux’un Geçmesi Gereken İki Seviye

CFX fiyatının değişken bir hareketi tetiklemek için üstesinden gelmesi gereken iki seviye mevcut. Yukarı yönde, 0.335 dolar ve 0.358 dolar direnç seviyelerinin temizlenmesi 0.443 dolar seviyesine yolculuğun önünü açacaktır.

Aksi yönde 0.286 dolar ve 0.271 dolar destek seviyelerinin kırılımı ise Conflux fiyatını potansiyel olarak 200 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) yani 0.167 dolara çekebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasa değeriyle en büyük 52. kripto para birimi, haber yazımı itibarıyla 0.31 dolar civarında işlem görmekte.

NEO’nun Yüzde 20 Yükselmesi Mümkün

Girimath’a göre 11.38 dolar direnç seviyesinin istikrarlı bir destek tabanına çevrilmesi, NEO’nun yüzde 20 yükselmesi ve 13.22 doları hedeflemesi için oldukça önemli görünüyor.

Öte yandan, 200 günlük EMA ile çakışan 9.37 dolarlık destek seviyesinin tutunamaması, yüzde 15’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasa değeriyle en büyük 62. kripto para birimi olan NEO, haber yazımı itibarıyla 10 dolar civarında işlem görüyor.

VET için Belirleyici Seviye: 0.0194 Dolar

VET fiyatı, Hong Kong’un yeni düzenlemelerine tepki olarak artmadığı için diğer Çin altcoinlerinden biraz farklı görünüyor. Ayrıca, 0.0194 dolarlık kritik bir destek seviyesinin altında yer alıyor ve sert bir düzeltme potansiyelini barındırmaya devam ediyor.

Bu bölgenin net bir şekilde kırılımı, yüzde 14’lük bir düşüşle sonuçlanarak 0.0166 dolarlık destek alanının yeniden test edilmesine yol açabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Aksine, VeChain 0.0194 dolar direnç bölgesini bir destek tabanına çevirmeyi başarırsa, 200 günlük EMA’yı, 0.0215 dolar bölgesini yeniden test etmeye çalışabilir.

ACH’nin Önündeki Kritik Engel

Alchemy Pay fiyatı, 0.0315 dolarlık direnç seviyesinin ve 50 günlük ve 100 günlük EMA’ların kabaca 0.0324 dolardaki buluşma noktası olan yukarı yönde büyük bir engelle karşı karşıya görünmekte.

Bu bölgenin üstesinden gelinememesi, büyük olasılıkla, 200 günlük EMA ile yakından çakışan ACH’yi 0.0225 dolar noktasına düşürerek sert bir düzeltmeye dönüşebilecek geri çekilmeye yol açacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Alchemy fiyatı 0.0324 doları aşabilirse, potansiyel olarak yüzde 40’lık bir artışla 0.449 doları hedef yapabilir.

CoinMarketCap listesinde 157. sırada kendine yer bulan kripto varlık, haber yazımı itibarıyla 0.02712 dolardan işlem görüyor.

FIL’in Önünde Zorlu Engeller

FIL fiyatı da VET ve ACH gibi baskı altında kalıyor. Altcoin fiyatı, 4.14 dolar ve 5 dolar seviyeleri arasında sıkışıp kalmış pozisyonda. Bu aralığın üst sınırı 200 günlük EMA ile çakışıyor ve bu da onu zorlu bir engel haline getiriyor.

FIL’in aşağı yönlü hareketi, 4.14 dolarlık destek seviyesinin kırılması ve masaya 3.44 dolar seviyesinin görülme ihtimalini getirebilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Şu sıralar 4.42 dolardan el değiştiren FIL fiyatı 5 dolar direnç kesişimini aşmayı başarsa bile, sırasıyla 5.20 dolar ve 5.71 dolardaki 50 günlük ve 100 günlük EMA’larla karşılaşacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.