Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding için Hedef Fiyat 131 TL’ye Çıktı! Al Tavsiyesi Verildi

Ziraat Yatırım, bilançosunu değerlendirdiği Sabancı Holding için hedef fiyatını yükseltti ve hisse için “al” önerisinde bulundu. İşte detaylar;
Holding için Hedef Fiyat 131 TL’ye Çıktı! Al Tavsiyesi Verildi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, bayram tatilinden sonraki ilk işlem gününde negatif hareket ederken Ziraat Yatırım’dan Sabancı Holding (SAHOL) için kritik rapor geldi. Analist Gaye Aksongur Yavuz tarafından hazırlanan raporda, SAHOL için hedef fiyat güncellendi.

Şirketin 2023 yılında net dönem karının 15,4 milyar TL’ye yükselmesine dikkat çekildi. Sabancı Holding’in banka dışı grup şirketlerinin satış gelirlerinin toplamından oluşan kombine gelirlerinin 4Ç23’te önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 oranında arttığı belirtildi.

Bankacılık kategorisinde yer alan Akbank’ın Sabancı Holding’in konsolide karına katkısının (TMS29 etkisi hariç) önceki yıla göre 5,1 milyar TL’ye gerilediği aktarıldı. Holdingin solo net nakit pozisyonunun 2022 Aralık ayı sonundaki 3,1 milyar TL’den Aralık 2023 sonunda 7 milyar TL’ye yükseldiği paylaşıldı.

Ziraat Yatırım Akbank, Akçansa, Çimsa ve Kordsa ile ilgili hedef değerlerindeki değişiklikler ve tahminlerdeki güncellemelere bağlı olarak SAHOL için hedef fiyatını 101,60 TL’den 131 TL’ye yükseltti. Hisse için “al” tavsiyesi verildi.

Holding için Hedef Fiyat 131 TL’ye Çıktı! Al Tavsiyesi VerildiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

BIST 100 endeksi 15 Nisan saat 17.30 itibarıyla yüzde 0,7 düşüşle 9719 puanda seyrediyor. Aynı dakikalarda SAHOL endeksten negatif ayrışarak yüzde 1,5 düşüşle 85,3 TL’de işlem görüyor. Haftalık yüzde 4,6 değer kaybeden hisse, yatırımcısına aylık yüzde 9,2, yıllık yüzde 107 oranında kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın