Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyat 84 TL Oldu! Aracı Kurum O Hisseyi Beğendi

Ak Yatırım, Borsa İstanbul’da işlem gören Lokman Hekim için değerlendirmelerini paylaştı ve hedef fiyatını yukarı yönlü olarak güncelledi. İşte detaylar;
Hedef Fiyat 84 TL Oldu! Aracı Kurum O Hisseyi Beğendi
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da seçim sonrası dalgalı hareketler devam ederken aracı kurumlar şirketler için raporlarını paylaşmaya devam ediyor. Ak Yatırım, Lokman Hekim (LKMNH) hisseleri için beklentisini yükseltti.

Ak Yatırım, sağlık kurumları arasında afiliasyon olarak adlandırılan entegresyon türüne işarete etti. Lokan Hekim’de afiliasyon potansiyeli olduğunu belirtti ve yönetimin Etlik ve Akay Hastaneleri için afiliasyon almaya çalıştığını aktardı. Bunun olması durumunda şirketin net satışlarının ve marjlarının olumlu etkilenebileceği kaydedildi.

Aracı kurumun Lokman Hekim’i beğenmesinin nedenleri:

  • İstanbul Hastanesi’nde yeni departmanların açılması
  • 2024’te yabancı sağlık turizminde toparlanma beklentisi
  • Yatırım beklentileri
  • Güneş enerjisi santrali yatırımları
  • Hisse geri alımları
  • Temettü Potansiyeli
  • Güçlü 2024 beklentileri
  • Diğer hastanelerde afiliasyon statüsü alma potansiyeli

Ak Yatırım, Lokman Hekim için hedef fiyatını 84 TL’ye çıkardı ve tavsiyesini “endeksin üzerinde getiri” olarak belirledi. Hissede yüzde 32 getiri potansiyeline dikkat çekiliyor.

Hedef Fiyat 84 TL Oldu! Aracı Kurum O Hisseyi BeğendiKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 64,7 TL’den tamamlayan LKMNH, tüm zamanların en yüksek seviyesini 71,3 TL ile 8 Mart’ta gördü. Bu seviyede tutunamayan ve yönünü aşağıya çeviren hisse, 4 Nisan’da kapanışını yüzde 1,3 artışla 64,6 TL’den yaptı. Hissede haftalık yüzde 12,4, aylık yüzde 6,6 ve yıllık yüzde 212 oranında artış gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın