Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (6-10 Kasım 2023)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (6-10 Kasım 2023)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa bu hafta Orta Doğu’daki gerilimin artmasına yönelik gelişmeleri takip ederken, yurt içinde açıklanan veriler üzerinde işlem gördü. BIST 100 endeksi geride kalan haftada yatay hareket etti ve rallide elde ettiği kazançları büyük oranda korudu.

Endeks hafta kapanışında 7771 puan seviyesinden işlem görüyordu. Yurt içi piyasalarda takip edilen başlıca veri işsizlik rakamları oldu. Diğer yandan TCMB rezervleri ve Hazine bütçe verileri takip edilen veriler arasında yer aldı.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kasım ayına girilirken borsada haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde oldu.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada bu haftanın en çok kazandıran hisse senetleri EUREN, OTKAR ve AKFYE oldu.

1. EUREN Yüzde 18 Kazandırdı – Europen (EUREN)

EUREN haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsanın yatay seyrettiği haftada yatırımcılara en çok kazandıran hisse senedi EUREN oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 18 getiri sağladı. Bu yükseliş EUREN’in değerini 17,93 TL’ye taşıdı.

GCM Yatırım Banner

2. OTKAR Yüzde 11 Kazandırdı – Otokar (OTKAR)

OTKAR hisseleri yeni haftada yüzde 11 yükseliş kaydetti ve borsada en çok kazandıranlardan oldu. Hisse senedi bu yükselişi sonrası 454 TL seviyesine ulaştı

3. AKFYE Yüzde 11 Kazandırdı – Akfen (AKFYE)

Borsada haftanın en çok kazandıran hisse senetlerinden AKFYE kendisine yer buldu. Haftalık bazda yüzde 11 yükselen hisse senedi 20,11 TL’den işlem görüyordu.

4. TCELL Yüzde 10 Kazandırdı – Turkcell (TCELL)

TCELL hafta içinde yüzde 10 yükseliş ile borsadaki hisseler arasında öne çıktı. Hisse senedi bu yükseliş sonrası 55 TL’ye ulaştı.

5. TTKOM Yüzde 9 Kazandırdı – Türk Telekom (TTKOM)

Borsada haftanın en çok kazandıran hisse senetleri arasında TTKOM kendisine yer buldu. Haftalık bazda yüzde 9 yükselen hisse senedi 22,16 TL’ye ulaştı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Geride kalan haftada BRSAN, BERA ve AGHOL kayıpları ile öne çıkan hisse senetleri oldu.

1. BRSAN Yüzde 12 Kaybettirdi – Borusan (BRSAN)

BRSAN haftalık hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada geride kalan haftada en çok kayıp yaşayan hisse senedi BRSAN oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 12 düştü ve 791 TL’ye kadar geriledi.

2. BERA Yüzde 8 Kaybettirdi – Bera (BERA)

BERA geçen hafta olduğu gibi bu hafa da en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden biri oldu. Düşüşünü sürdüren hisse senedi yüzde 8 geriledi ve 15 TL seviyesinden işlem görüyordu

3. AGHOL Yüzde 7 Kaybettirdi – AG Anadolu Grup (AGHOL)

Geride kalan hafta içerisinde yüzde 7 düşen AGHOL en çok kayıp yaşayanlardan oldu. Hisse senedi bu düşüş sonrası 217 TL’de işlem görüyordu.

4. VAKBN Yüzde 5 Kaybettirdi – Vakıfbank (VAKBN)

Borsada haftanın en çok düşen hisselerinden biri VAKBN oldu. Kaybı yüzde 5’e yakın olan hisse senedi, piyasa kapanırken 16,19 TL seviyesindeydi.

5. CIMSA Yüzde 5 Kaybettirdi – Çimsa Çimento (CIMSA)

Borsada haftanın kaybettirenleri arasında CIMSA da yer aldı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 5’e yakın kayıp yaşadı ve 33 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.