Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (12-16 Şubat 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (12-16 Şubat 2024)
HABER GİRİŞ

Borsa son haftalardaki yükselişini sürdürdü ve yeni rekor seviyesine ulaştı. Kazanç serisini 7. haftaya taşıyan BIST 100 endeksi 9306 puana kadar yükselerek rekorunu tazeledi. Endeks haftalık bazda yüzde 2’den fazla artış kaydetti.

BIST 100 hafta kapanırken 9250 puan seviyesinden işlem görüyordu. Bu hafta yurt içi piyasalarda takip edilen başlıca gelişme, TCMB’nin yıl sonu dolar ve enflasyon tahmini oldu. Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre yıl sonu dolar beklentisi 40,02 TL olurken, enflasyon tahmini ise yüzde 42,94 olarak gerçekleşti.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu hafta ayrıca işsizlik rakamları açıklandı. TÜİK, Aralık ayında işsizliğin yüzde 8,8 olarak gerçekleştiğini açıkladı. Cari hesap ve perakende satışlar takip edilen diğer veriler oldu. Geride kalan haftada borsada en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde…

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

Borsada rekorun tazelendiği haftada TDGYO, ETYAT ve KENT en çok yükselen hisse senetleri oldu.

1. TDGYO Yüzde 60 Kazandırdı – Trend GYO (TDGYO)

TDGYO haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada rekorun geldiği haftada yatırımcılara en çok kazandıran hisse senedi TDGYO oldu. Trend GYO haftalık bazda yüzde 60 kazanç sağladı ve 13,2 TL’ye ulaştı.

GCM Yatırım Banner

2. ETYAT Yüzde 50 Kazandırdı – Euro Trend (ETYAT)

Hafta içerisinde borsada en çok yükselen hisse senetlerinden bir diğeri ETYAT oldu. Geride kalan haftada yüzde 50 getiri sağlayan hisse senedi 17,8 TL’ye ulaştı ve rekor kırdı.

3. KENT Yüzde 37 Kazandırdı – Kent Gıda (KENT)

KENT bu haftaki yüzde 37’lik yükselişi ile borsada öne çıkan hisse senetleri arasında yer aldı. Hisse senedi bu yükseliş sonrası 722 TL’ye ulaştı.

4. FONET Yüzde 29 Kazandırdı – Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET)

Bu hafta FONET yüzde 29 yükseldi ve borsanın en çok kazandıranlarından oldu. Hisse senedi bu yükseliş sonrası 15,49 TL’den işlem görüyordu.

5. JANTS Yüzde 22 Kazandırdı – Jantsa (JANTS)

JANTS hisseleri haftalık bazda yüzde 22 kazanç sağladı. Bu yükseliş hisse senedinin değerini 204,9 TL’ye taşıdı.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

Borsada bu hafta en çok düşüş yaşayan hisse senetleri PEKGY, BINHO ve SURGY oldu.

1. PEKGY Yüzde 13 Kaybettirdi – Peker GMYO (PEKGY)

PEKGY hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada yükselişin sürdüğü haftada en çok kayıp yaşayan hisse senedi PEKGY oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 13 düşüş yaşadı ve 31,5 TL’ye geriledi.

2. BINHO Yüzde 12 Kaybettirdi – 1000 Yatırımlar Holding (BINHO

BINHO hisseleri bu hafta yüzde 12 düşüş yaşadı ve en çok kaybettirenlerden oldu. Düşüş sonrası hisse senedinin değeri 591 TL seviyesinden işlem görüyordu.

3. SURGY Yüzde 10 Kaybettirdi – Sur Tatil Evleri (SURGY)

Geçen yılın Aralık ayında halka arzı gerçekleştirilen SURGY, bu hafta yaşadığı kayıp ile öne çıktı. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 10 düşüş yaşadı ve 52,50 TL seviyesindeydi.

4. LIDFA Yüzde 10 Kaybettirdi – Lider Faktoring (LIDFA)

LIDFA bu hafta yüzde 10 düşüş yaşadı ve kayıp yaşayanlar arasında öne çıktı. Hisse senedi piyasa kapanırken 8,24 TL seviyesinden işlem görüyordu.

5. EUHOL Yüzde 7 Kaybettirdi – Euro Yatırım Holding (EUHOL)

Yatırımcıların borsada en çok kayıp yaşadığı hisse senetlerinden biri EUHOL oldu. Haftalık bazda yüzde 7 kayıp gören hisse senedinin değeri 3,43 TL seviyesindeydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.