Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GYO Hissesi için Kötü Haber: Portföyden Çıkarıldı

Yatırım Finansman, Borsa İstanbul’da EKGYO koduyla işlem gören Emlak Konut GYO’yu model portföyünden çıkardığını duyurdu. İşte detaylar;
GYO Hissesi için Kötü Haber: Portföyden Çıkarıldı
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için beklentilerini içeren detaylı raporlarını paylaşmayı sürdürüyor. Yatırım Finansman, 26 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada bir hisseyi model portföyünden çıkardığını duyurdu.

Kurum analistleri, Emlak Konut GYO’nun (EKGYO) 2024 yıl başından bu yana gösterdiği güçlü hisse performansı ile BIST 100 endeksine göre pozitif ayrışmayı başardığını belirtti.

Enflasyon muhasebesi uygulamasının şirketin özkaynak değerini olumlu etkileyecek olması ve yüksek iskontolu işlem görmesinin hisse performansında etkili olduğu aktarıldı.

Hisse için hedef fiyat olan 15 TL’nin devam ettiği ifade edildi ve yüzde 29 yükseliş potansiyeline dikkat çekildi. Mevcut fiyat seviyesinde dengeli bir risk-getiri potansiyeli görüldüğü için hissede kar realizasyonu yapmayı tercih ettiklerini duyurdu. Yatırım Finansman, EKGYO’yu model portföyünden çıkardığını açıkladı.

GYO Hissesi için Kötü Haber: Portföyden ÇıkarıldıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

EKGYO hisseleri 2023 yılını 6,9 TL’den tamamladı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini 23 Şubat tarihinde 12 TL ile gören EKGYO, 26 Şubat’ta 11,6 TL ile yatay bir kapanış gerçekleştirdi. Hissede haftalık yüzde 10, aylık yüzde 21, yıllık yüzde 38,8 oranında değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.