Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Elektrik, Europower Enerji’nin Yaptığı Alımın Duyurusunu Paylaştı

Girişim Elektrik, %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji'nin Ankara'da yaptığı alımı duyururken, hisseleri negatif bölgede seyrediyor.
Girişim Elektrik, Europower Enerji’nin Yaptığı Alımın Duyurusunu Paylaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi (Girişim Elektrik), %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş. tarafından Ankara’da yapılan satın alma işlemiyle ilgili duyuru paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre; Europower Enerji, Ankara Sincan Anadolu OSB’de bulunan 20 bin metrekare arsa üzerine kurulu ve 17.480 metrekare kapalı alana sahip arsa ve kapsadığı her şeyi satın aldı.

Arsa, fabrika binası ve idari bina için harç ve vergiler hariç 35 milyon 640 bin TL, fabrikada bulunan makine teçhizat için KDV dahil 2 milyon 360 bin TL ödeme yapıldığı açıklandı. Girişim Elektrik ilgili alım işleminin yeni yatırım ve kapasite artışları için kullanılacağını ifade etti.

Açıklamanın geldiği sıralarda Girişim Elektrik hisseleri (GESAN) yüzde 2,54 oranında düşüşle 24,58 liradan işlem görmeye başladı.
Girişim Elektrik Hisseleri Yüzde 2,54 Düşüş
Kaynak: Investing

Borsanın çiçeği burnunda şirketinin hisseleri 19 Ağustos gününde halka arz edilirken, ilk işlem gününde 27,42 liraya kadar yükselmişti. Buradan bir miktar gerileyen hisseler, 10 Eylül’de 20,90 liraya kadar indi. Hisseler, bu tarihten sonra güçlü bir yükseliş ivmesi göstermeye başladı.

GESAN kodlu hisseler, 24 Eylül’de 26,94 liraya kadar yeniden yükselmeyi başarırken, bu hafta biraz daha sakin seyrediyor. Bugünkü işlemlerde ise %2,5’ten fazla kayıp yaşarken, günün en yüksek seviyesini 25,80 lira ile kaydetti. TSİ 15:35 sularında 24,52 liraya kadar yeniden gerileyen hisseler, günü geniş aralıkta dalgalanarak geçiriyor.

GCM Yatırım Banner

Hisseler için aşağı yönlü ivmenin devam etmesi durumunda 23,62 – 24,13 – 24,48 lira seviyeleri destek noktaları olarak görev yapıyor. Yukarı yönde ise 25,34 – 25,85 – 26,20 lira seviyeleri direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.