Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gayrimenkul Şirketi Pay Alımlarını Sürdürüyor: 2,2 Milyon TL!

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından 2,2 milyon TL değerinde pay alım duyurusu yapıldı. Ayrıntılar geliyor…
Gayrimenkul Şirketi Pay Alımlarını Sürdürüyor: 2,2 Milyon TL!
HABER GİRİŞ

Ekim ayında halka arzı gerçekleştirilen MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından pay alım duyurusu yapıldı. Alım Quick Sigorta A.Ş adına Mustafa Necati Özdemir tarafından yapıldı. İlgili açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer aldı.

Duyuruda 18 Aralık 2023 tarihinde MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,61-4,73 TL fiyat aralığından 2.249.716 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Bu alım ile beraber şirketin MHR GYO sermayesindeki pay oranının yüzde 63,11’e ulaştığı belirtildi. Pay alımı duyurusu sonrası şirket hisseleri güne yatay seyirde başlangıç yaptı. MHRGY yüzde 0,2’lik düşüş ile 4,59 TL seviyesinde bulunuyor.

MHRGY 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket Ekim’de halka arz olduktan sonra tavan serisi ile dikkat çekmişti. Hisse senedi 4,30 TL fiyattan dağıtılmış ve tavan serisini 8,36 TL’ye kadar taşımıştı. Sonrasında kar satışlarına maruz kalan MHRGY, 4,59 TL seviyesine kadar geriledi.

Gayrimenkul şirketi geçen hafta içerisinde de pay alımı gerçekleştirmişti. 15 Aralık’ta yapılan duyuruda, 4,59-4,75 TL fiyat aralığından 726.129 TL nominal tutarlı alım yapıldığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.