Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Olan Gayrimenkul Şirketinden Pay Alımı Duyurusu

Yakın zamanda halka arz olan MHR Gayrimenkul tarafından pay satışı duyurusu gerçekleştirildi. Şirket hisseleri son günlerde kayıpların artırdı.
Halka Arz Olan Gayrimenkul Şirketinden Pay Alımı Duyurusu
HABER GİRİŞ

Borsada halka arz olan şirketlere yoğun ilgi sürerken, alınan kararlar hisse senetlerinin üzerinde belirleyici etki yaratıyor. Yakın zamanda halka arz olan gayrimenkul şirketi tarafından yeni bir açıklama geldi.

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platofrmu’na (KAP) pay alımı açıklaması yapıldı. KAP’a gönderilen yazıda, 14 Aralık tarihinde şirket payları ile ilgili olarak 4,59-4,75 TL fiyat aralığından 726.129 TL nominal tutarlı alım işlemi gerçekleştirildiği belirtildi.

Pay alımı işleminin Quick Sigorta A.Ş tarafından yapıldığı bildirildi. Açıklamada bu işlemle birlikte Quick Sigorta’nın MHR Gayrimenkul sermayesindeki paylarının 14/12/2023 tarihi itibariyle yüzde 62,47 sınırına ulaştığı bilgisi verildi.

MHRGY günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket Ekim ayında halka arz oldu ve borsadaki tavan serisi ile büyük artış yaşadı. Hisse senedi 4,30 TL fiyattan halka arz edilirken, borsada 8,36 TL’ye kadar çıktı. Bu seviyeyi zirve olarak işaretleyen MHRGY, kayıplarını artırdı ve 4,71 TL’ye kadar geriledi.

Şirket geçtiğimiz günlerde yeni kentsel dönüşüm sözleşmesine ilişkin duyurusunu gerçekleştirmişti. Sözleşmede yüzde 55’i arsa sahiplerine ve yüzde 45’i şirket sahiplerine olacak şekilde dağıtım yapılacağı bilgisine yer verilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın