Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Taze Halka Arz Şirketinden Sözleşme Duyurusu Geldi!

Ekim ayında halka arz olan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yeni bir sözleşme imzalandığını duyurdu. Detaylar;
Taze Halka Arz Şirketinden Sözleşme Duyurusu Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Halka arzının gerçekleşmesinin ardından 18 Ekim tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde kentsel dönüşüm sözleşmesi imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Bildirimde, İstanbul’un Ataşehir İlçesi, Barbaros Mahallesi’nde 25 parsel ve 6324.45 m2 yüzölçümüne sahip arsa mahiyetindeki taşınmazların arsa sahipleri ile şirket arasında kat karşılığı sözleşme ile paylaşılacak konut ve ticari alanların yer aldığı bir kentsel dönüşüm projesi geliştirilerek sözleşme yapıldığı belirtildi.

Sözleşmenin, yüzde 55’i arsa sahiplerinde yüzde 45’i şirkette olacak şekilde oransal dağılıma uygun olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

2195 adanın yüzde 67,73’ü, 2196 adanın yüzde 87,22’si oranında imzaların tamamlanmış olup, diğer malikler ile görüşmelerin sürdürüldüğü bilgisi verildi.

Borsa İstanbul’da MHRGY koduyla işlem gören şirketin halka arzında yatırımcılara yaklaşık 63 lot (270 TL) verilirken yurt içinden ve yurt dışından talep toplama sürecine katılan yatırımcı sayısının 3.278.477 olduğu açıklanmıştı.

GCM Yatırım Banner

MHRGY Hisseleri Haftayı Düşüşle Kapattı

MHRGY hisseleri, haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 0,4’lük düşüşle 5,2 TL seviyesine geriledi.

MHRGY Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık kaybı yüzde 2,9 seviyesindeki hisseler, aylıkta da yatırımcısına aynı oranda zarar ettirmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.