Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Galaxy Digital CEO’su: Kripto Yerine Yapay Zekadan Korkulmalı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, hükümetlerin kriptodan korkmak yerine yapay zekadan dolayı endişelenmesi gerektiğini söyledi.
Galaxy Digital CEO’su: Kripto Yerine Yapay Zekadan Korkulmalı
HABER GİRİŞ

Son dönemde hükümetlerin kripto paralara yönelik yaklaşımını daha katı hale getirdiği biliniyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz ise bu sürece dair değerlendirmede bulundu. Milyarder isim yatırımcılara, düzenleyicilerin yapay zekadan (AI) ziyade kriptoya gösterilen ilginin miktarı karşısında şok olduğunu söyledi.

ABD hükümetinin kripto düzenlemesine bu kadar çok odaklanmayı veyapay zekayı görmezden gelmesi konusunda şaşkınlığını paylaşan Novogratz, “Yapay zekayı düşündüğümde, kripto düzenlemesinden bu kadar çok bahsetmemiz ve yapay zeka düzenlemesinden hiç bahsetmememiz beni şaşırtıyor. Demek istediğim, hükümetin işi tamamen alt üst ettiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Novogratz birçok yönden kriptonun, yapay zeka etrafında kimlik olacağını öne sürdü. Blockchain tabanlı uygulamaların yapay zeka tarafından sunulan bazı sorunlarla mücadelede büyük bir rol oynayacağını savundu.

Novogratz, FTX kurucusu Sam Bankman-Fried yüzünden sektörün öne çıkarılmasını aptallık olarak tanımladı. Kripto pazarının mevcut durumunu da değerlendiren Novogratz, Çin’in yeniden açılması nedeniyle 2023’te kayda değer bir şekilde toparlana yaşandığını söyledi.

Satıcı tarafında bir yorgunluk olduğunun altını çizen Novogratz, pek çok kötü haber ile beraber yapılması gereken tüm satışların yapıldığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Novogratz Yükselişini Sürmesini Bekliyor

Galaxy Digital CEO’su, kripto piyasası için 2023’ün geri kalanına dair görüşlerini paylaştı. Piyasanın yılın geri kalanında yükselmesini beklediğini belirten Novogratz, görünümün güçlü olduğunu ve teknik olarak haftalık kapanışların olumlu seviyelerde olduğunu söyledi.

Üç, altı, dokuz ay sonraki süreçlerde bugüne göre çok daha yüksek seviyelerin görülebileceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın