Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Mike Novogratz ABD’deki Kriz Sonrası Bitcoin ve Altına İşaret Etti

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD ekonomisi için karamsar konuşurken, yatırımcıların Bitcoin ve altın alma zamanının geldiğini söyledi.
Mike Novogratz ABD’deki Kriz Sonrası Bitcoin ve Altına İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalar son günlerde bankacılık sektöründe yaşanan iflaslar ve bunlara yenilerinin eklenmesi endişelerine maruz kalıyor. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD ekonomisinin bir kredi krizine doğru sürüklendiğini ve altın, gümüş ve Bitcoin almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Novogratz, bankaların genellikle daha az borç vererek sermayeyi yeniden inşa ettiğini, bunun da bir kredi krizinin yakın olduğu anlamına geldiğini ifade etti. Emtia piyasası gibi göstergelerin şimdiden bir durgunluğa işaret ettiğini belirtti.

Bankacılık Sisteminde İflas Rüzgarı

ABD bankacılık sektörü bu ay, Silvergate Bank, Signature Bank ve Silicon Valley Bank’ın aynı hafta içinde çökmesiyle kargaşaya düştü . Moody’s, ABD bankacılık sistemi görünümünü negatife indirdi. Diğer yandan İsviçre merkezli yatırım bankası Credit Suisse üzerinde de benzer korkular kendisini gösteriyor.

Novogratz, faiz politikasının tersine çevrilmesinin olası olduğunu belirterek, Federal Rezerv’in yalnızca güvenilirlik uğruna güvercin gibi bir artış yapmak istese de bunu yapmasının büyük bir politika hatası olacağını söyledi.

Novogratz, ABD ekonomisine dair karamsar görüşlerinin ardından, kripto paralara dair yükseliş beklentisini paylaştı. Ünlü yatırımcı, “Bitcoin ve kriptoda olmak için bir zaman varsa, bu yüzden yaratıldı, çünkü acı çok arttığında hükümetler çok fazla para basıyor ve biz bunu görüyoruz.” açıklamasını yaptı.

GCM Yatırım Banner

Küresel piyasalar gerek faiz artırımları gerekse son günlerdeki bankacılık krizi ile çalkalanırken, Bitcoin yılın başından bu yana süregelen kazançlı konumunu koruyor. Kripto para birimi bu yılın başından itibaren yüzde 50’den fazla yükseldi ve yazım itibarıyla 24.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.