Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da Yükseliş Yolda mı? Balinalar Hodl Modunda

Ethereum ağındaki en büyük değişikliklerden Merge yükseltmesi sonrası balinalar birikim moduna geçmiş görünüyor. Ayrıntılar haberde…
Ethereum’da Yükseliş Yolda mı? Balinalar Hodl Modunda
HABER GİRİŞ

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, Eylül ayında Merge yükseltmesi ile çalışma kanıtı sisteminden hisse kanıtına geçiş yapmıştı. Yükseltme öncesi ve sonrası balinaların hareketlerini takip eden Santiment, son durumu paylaştı.

Son durum balinaların yükseltme sonrası birikim moduna geçtiğini gösteriyor. Santiment tarafından yayınlanan verilere göre Ethereum’un en büyük 10 borsa dışı adresi, Eylül ayındaki Merge yükseltmesi sonrası varlıklarını yüzde 6.7 oranında artırdı.

ETH balina aktivitesi
Kaynak: Santiment

Mevcut veriler, Ethereum’un borsa dışı balinaların 23,7 milyon ETH’ye sahip olduğunu gösteriyor. Ethereum’un ilk 10 borsa adresinin aynı dönemde birikimde yalnızca yüzde 0,2’lik bir artış kaydettiği ve 8,7 milyon ETH’ye sahip olduğu görülüyor.

Balinaların birikim modu ile beraber geride bıraktığımız günler içerisinde Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdi ve 1.600 doların üzerine çıktı. ETH yazım itibarıyla bu seviyenin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Artan balina birikimi ve uzmanların tahminleri dikkate alındığında, ETH’nin 2023’te 3.000 doların üzerine çıkabileceği belirtiliyor. Ethereum geçen yılın Kasım ayındaki rallide, 4.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Ekim ortasında yapılan bir araştırma daha benzer sonuçları ortaya koymuştu. Merge yükseltmesi sonrası Ethereum adres sayısında hızlı bir artış kaydedilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.