Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’da Merge Etkisi: Adres Sayısı Hızla Artıyor

Ethereum’un Eylül ayındaki Merge yükseltmesinden bu yana adres sayısında artış sürüyor. Detaylı veriler haberde...
Ethereum’da Merge Etkisi: Adres Sayısı Hızla Artıyor
Yorum

En değerli altcoin olan Ethereum, Eylül ayı içerisinde topluluk tarafından beklenen Merge yükseltmesine kavuştu. Bu yükseltme kripto para biriminin fiyatında bir ralli başlatmadı ancak zincir tarafında olumlu etkilerini yükseltiyor.

Yükseltmeden bu yana, Ethereum üzerine günlük yaklaşık 86.945 benzersiz adres eklendi. Etherescan’dan alınan verilere göre yükseltme sırasında adresler 205.410.380 iken, 14 Ekim’de bu rakam 208.018.737’ye kadar çıktı.

Yeni benzersiz adresler, merkezi olmayan finans (DeFi) gibi kullanım durumlarında büyüme kaydetmeye devam eden ağı keşfetmeye çalışırken daha fazla insanın Ethereum’a ilgi gösterdiğini kanıtlıyor.

ETH benzersiz adres sayısı
Kaynak: Etherscan

Yükseltme Ethereum’u deflasyonist bir varlığa çevirme potansiyelini üzerinde taşıyor. Bir değer deposu olarak hareket etme yeteneği, özellikle hızla yükselen enflasyon ve faiz oranı artışlarıyla karakterize edilen mevcut makroekonomik ortamda çoğu yatırımcı cazibe yaratır.

Yükseltmenin Ethereum’da ve genel kripto pazarında anında bir ralliye ilham vereceğine dair bir görüş olsa da, şimdiye kadar bunun bir ‘söylentiyi al, haberi sat’ etkinliği olduğu görülüyor. Ethereum topluluğu ise orta ve uzun vadede Merge yükseltmesinin fiyat tarafında olumlu etki yaratmasını bekliyor.

Kripto para birimi yazım itibarıyla 160 milyar piyasa değerinde ve 1.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH 2021 Kasım ayındaki rallide 4.800 doların üzerini test etmiş ve tüm zamanların zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%