Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için Yapılan Modellemede 6.500 Dolar Tahmini Yapıldı

ETH'de fincan kulp formasyonu gören analistler, 6.500 bin doları işaret etti.
Ethereum için Yapılan Modellemede 6.500 Dolar Tahmini Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum için yapılan analizler, ilerleyen günlerde fiyatın 6.500 dolar seviyesine çıkabileceğini işaret ediyor. Yükseliş tahmini, teknik tablodaki fincan kulp formasyonu modelinden esinlenilerek yapılıyor. ETH’de fincan derinliği yaklaşık 2.437 dolar.

Sonuç olarak, parite bir yükseliş koparma hareketi için 4.112 dolar direncini yeniden test ederse, 2.437 dolar kadar yükselme olasılığı artacaktır. Kripto para bunu yaparken 6,549 dolara doğru bir yükseliş görebilir.

Harvard tarafından yapılan bir araştırma, günlük grafiklerde fincan ve kulp kalıplarının forex ve borsalarda sırasıyla %65 ve %68 başarı oranına sahip olduğunu gösteriyor.

ETH fincan kulp grafiği
Kaynak: TradingView

Londra merkezli çok uluslu bir bankacılık devi olan Standard Chartered, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda, Ethereum’un ekonomik kullanım durumunu tartıştı ve bir ETH satın alma maliyetinin gelecekte 26.000-35.000 dolara yükselebileceğini ekledi.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood ise firmasının kripto yatırımlarını %60 Bitcoin ve %40 Ethereum’a böleceğini belirtti. Bugüne kadar Ethereum daha yüksek işlem ücretlerini ve ağ tıkanıklığı sorunlarını çözememesi nedeniyle de eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

GCM Yatırım Banner

Bu, Solana, Avalanche ve Cardano gibi ortaya çıkan birinci katman blok zinciri rakiplerinin Ethereum’un pazar hegemonyasının bir kısmını ele geçirmesine neden oldu. Geçtiğimiz haftalarda yapılan London hard fork ile Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin düşürülmesi amaçlanıyor.

Ethereum an itibariyle 3.600 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Kripto para birimi Mayıs ayında 4.370 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın