Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eski CFTC Başkanı: Kripto Düzenlemesi için Yıllarda Beklenmemeli

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun eski başkanı Timothy Massad, kripto düzenlemesi için davaların beklenmemesi gerektiğini söyledi.
Eski CFTC Başkanı: Kripto Düzenlemesi için Yıllarda Beklenmemeli
HABER GİRİŞ

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu eski başkanı Timothy Massad, kripto para piyasasının düzenlenmesi sürecine ilişkin değerlendirmede bulundu. Massad, düzenleme için halihazırdaki davaların sonuçlanmasını beklememek gerektiğini savundu.

Massad, yasaların uygulanmasını güçlü bir şekilde desteklediklerini belirterek, bundan daha fazlasına ihtiyaç olduğunu ifade etti. Bunun iki nedeni olduğunu belirten Massad, “Birincisi, dava uzun zaman alıyor ve açıkçası kripto endüstrisi, 2024 seçimleriyle düzenleyici tutumda bir değişiklik olmasını umdukları için bu davaları uzatmayı kendi çıkarlarına bulabilir. İkinci sebep ise, çözmemiz gereken tüm sorunları çözmeyecek olmasıdır.” diye konuştu.

Massad, dava süresiz olarak devam ederken ve bir menkul kıymeti neyin oluşturduğunun tanımı muğlak kalırken, geçici kısıtlamaların gerekli olduğunu savundu.

Eski CFTC başkanı, düzenlemelerin hem SEC hem de CFTC tarafından yoğun bir şekilde denetleneceğini ve kendileri için standartlar belirleyen endüstri liderlerinden oluşmayacağını vurguladı. Bu çözümün, menkul kıymetler yasalarını yeniden yazmak zorunda kalmadan bazı temel endüstri standartlarını yürürlüğe koymanın bir yolu olacağını da sözlerine ekledi.

Menkul kıymet yasalarının yeniden yazılmaya başlandığında, pek çok istenmeyen sonuç ve bazı boşluklar ortaya çıkabileceğine dikkat çeken Massad, “Bu, menkul kıymetler veya türev yasalarını temelden değiştirmek zorunda kalmadan yatırımcı koruma standartlarını bugün olduğu gibi sektöre sokmanın bir yolu.” diye konuştu.

GCM Yatırım Banner

Massas geçen ay yaptığı açıklamada, kripto para piyasasının düzenlenmesi gerektiğini ve sektörün geleceğinin, Binance ile Coinbase borsalarına açılan davaların sonucuna bağlı olacağını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.