Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Enflasyonda Hızlı Düşüşü İzleyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki en büyük sorunun enflasyon olduğunun altını çizdi ve enflasyonda düşüş için yılın ikinci yarısına işaret etti.
Erdoğan: Enflasyonda Hızlı Düşüşü İzleyeceğiz!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören’de Atatürk Cumhuriyet Kulesi Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu. Meydanı tembel siyasetiyle gençlere kötü örnek olanlara bırakmayacaklarını söyleyen Erdoğan, ekonomiye yönelik ifadeler kullandı.

Milli gelirden istihdama, ihracattan kamu mali dengesine kadar tüm göstergelerin doğru istikamette gidildiğini gösterdiğini vurguladı.

Uygulanan ekonomi programı üzerinden şüpheler oluşturarak seçim sonrası için felaket tellallığı yapanların her zamanki gibi kısa vadeli vurgun amaçladıklarını kaydetti.

Enflasyon için en büyük sorunumuz ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı, 2024’ün ikinci yarısında enflasyonda hızlı bir düşüş gerçekleşeceğini belirtti. Türkiye’yi önceki 21 yılda üç kattan fazla büyüttükleri gibi gelecek dönemde de iki kat daha büyütmekte kararlı olduklarını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.