Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emekliler Derneği Bayram İkramiyesini Yeterli Bulmadı

TÜED Genel Başkanı Ergün, emekli aylığı ve bayram ikramiyesinde yapılan yeni düzenlemelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Detaylar haberde;
Emekliler Derneği Bayram İkramiyesini Yeterli Bulmadı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir programda en düşük emekli aylığının 7.500 lirayı çıkarıldığını duyurmasının ardından bugün Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Düzenlemenin yer aldığı torba yasa teklifi, 24 Mart’ta Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunuldu. Ergün, en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesinin artırılmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Diğer Talepler de Yerine Getirilmeli

Ergün açıklamasında TÜED’in 22 Mart’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e yaptığı ziyarette 24 maddelik taleplerin yer aldığı bir dosya sunulduğunu belirtti. Dosyada yer alan diğer maddelerin de karşılanmasını talep etti.

Ergün, dosyada yer alan en düşük emekli aylığının ve bayram ikramiyesinin artırılması taleplerinin, kısa sürede hayata geçirildiğine işaret etti. Bu sebepten açıklamasında, Erdoğan ve Bilgin’e katkılarından dolayı teşekkür ederek şöyle kaydetti;

“Uzun süredir dile getirdiğimiz en düşük emekli aylığı ve bayram ikramiyesinin artırılması talebimizin karşılanmasından memnununuz. Diğer taleplerimizin de karşılanmasını bekliyoruz.”

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Emeklinin Beklentisini Karşılamadı

İleriki süreçte ise 2000’den sonra emekli olanlar için intibak, sağlıkta katkı payı ödemesinin emekliler için kaldırılması gibi dosyada yer alan taleplerin karşılanmasını talep etti.

Bayram ikramiyelerinde yapılan 900 liralık artışınsa emeklilerin beklentilerini tam olarak karşılamadığını savundu. Ergün, emekliler için 2 bin lira olarak belirlenen bayram ikramiyelerinin yeterli olmadığına ve tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Adalet ve Kalkınma (AK) Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cuma günü söz konusu yasa teklifinin toplam 16 maddeden oluştuğunu bildirmişti.  Elitaş, 27 Mart haftasının sonuna kadar yasa teklifinin çözümleneceğini açıklamıştı.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.