Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

El Salvador’dan Bitcoin Tahvili için Erteleme Kararı

Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyan El Salvador, tahvil lansmanını erteleme kararı aldı. Detaylar geliyor…
El Salvador’dan Bitcoin Tahvili için Erteleme Kararı
HABER GİRİŞ

Bitcoin son dönemde daha geniş çevrelerde kabul görürken, geçen yılın Eylül ayında ilk kez bir ülke bu varlığı resmi olarak tanımış oldu. El Salvador, Bitcoin’i resmi para olarak tanıdı ve geçen zaman içerisinde belirli aralıklar ile BTC alımları gerçekleştiriyor.

Ülke daha önce Bitcoin tahvili çıkaracağını duyurmuştu. Bitcoin tahvili, ilk olarak Kasım 2021’de tokenize tahvil ihraç etmenin ve yatırımcılardan 1 milyar dolar artırmanın bir yolu olarak duyuruldu.

Bağış kampanyası daha sonra bir Bitcoin Şehri inşa etmek ve daha fazla BTC satın almak için kullanılacak. 2022’nin ilk çeyreğinde ihraç edilmesi planlanan tahvilin, olumsuz piyasa koşulları ve jeopolitik krizler nedeniyle ertelendiği bildirildi.

Bu haftanın başlarında Bitfinex ve Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, Bitcoin tahvilinin yıl sonuna kadar tekrar erteleneceğini açıkladı. Ardoino lansmandaki gecikmenin, ülkenin güvenlik güçlerinin ülkedeki çete şiddeti belasıyla yüzleşmek zorunda kaldığı iç güvenlik sorunlarına atfedilebileceğini söyledi.

Bu, hükümet kaynaklarının odağını başka yöne çevirdi ve “Volcano Token’ın piyasaya sürülmesindeki gecikmenin bu olabileceği belirtiliyor.

GCM Yatırım Banner

Bitfinex, Volkanik okenin satışından elde edilen işlemlerin işlenmesinden sorumlu El Salvador hükümetinin temel altyapı ortağıdır. Borsanın hükümetten, Eylül ayı için planlanan dijital menkul kıymetler faturasının geçmesinden sonra verilecek bir ihraç lisansı alması gerekiyor.

Ardoino, tasarının son taslağının hazır olduğunu doğruladı ve tasarının önümüzdeki birkaç hafta içinde geçmesini beklediklerini doğruladı. Ülkenin çıkaracağı Bitcoin tahvilleri daha önce, ABD’li yatırım bankası Morgan Stanley tarafından da önerilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın