Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dünya Bankası’na Giden Şirketten Temettü Açıklaması Geldi

Yurt dışında ucuz finansman arayışında olan Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den temettü kararı geldi. Detaylı bilgi haberde;
Dünya Bankası’na Giden Şirketten Temettü Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Yurt içindeki sıkılaşma adımları kapsamında yüksek faizle borçlanmak istemeyen ve geçen ay ucuz finansman ihtiyacının karşılamak için Dünya Bankası’nın kapısını çalan Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yatırımcısına temettü açıklaması geldi.

Merko Gıda, kâr payı dağıtım işlemlerine ilişkin bildirimini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

Şirketin 14 Mart Perşembe günü yaptığı genel kurul toplantısında alınan kararda, Temmuz 2022-Haziran 2023 tarihli konsolide finansal tablolar ve bağımsız denetim raporuna göre şirketin 1.079.580 TL tutarında net dönem zararı açıklamasının etkili olduğu bildirildi.

Açıklamada, “Vergi Usul Kanunu hükümlerince hazırlanan gelir tablosuna göre ise 18.102.065,91 TL net dönem zararı ile kapanması nedeniyle kâr dağıtılamayacağına ilişkin yönetim kurulu tarafından yapılan teklif genel kurulca onaylanmıştır” denildi.

Merko Hisse 19.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin temettü dağıtımına çıkmayacağını duyurduğu günde MERKO kodlu hisseler bu yıl ilk ayında gösterdiği yükselişle dikkat çekmişti.

GCM Yatırım Banner

Ocak sonundan itibaren 10 günü aşkın zaman yükselişini aralıksız sürdüren hisseler son günlerde ise düşüşüyle adından söz ettirdi.

Haftalık ve aylık yükselişleri yüzde 1 ile sınırlı kalan MERKO, yazım anında ekside 13,47 liradan kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın