Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Deutsche Bank CEO’su Uyardı: Almanya Avrupa’nın Hasta Adamı Olabilir

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, Almanya ekonomisine ilişkin uyarılarda bulundu. Yapısal reformların ele alınması gerektiğini söyledi.
Deutsche Bank CEO’su Uyardı: Almanya Avrupa’nın Hasta Adamı Olabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Deutsche Bank CEO’su Christian Sewing, yapısal sorunlar en kısa sürede ele alınmazsa Almanya’nın Avrupa’nın hasta adamı haline geleceğini söyledi. Handelsblatt Banken Zirvesi 2023′te konuşan Sewing, “Avrupa’nın hasta adamı değiliz, ancak ekonomimizi geride tutan ve büyük potansiyelini geliştirmesini engelleyen yapısal zayıflıkların olduğu da doğru” açıklamasında bulundu.

Deutsche Bank CEO’su, en büyük görevin mevcut makroekonomik ortamda rolleri değişen bankalara düştüğünü belirterek, “Risk yöneticileri ve danışmanları olarak her zamankinden daha fazla talep görüyoruz. Bu büyük bir sorumluluk ama aynı zamanda yeni güven yaratmak için de harika bir fırsat” ifadelerini kullandı.

Sewing, faiz oranlarının neden olduğu özel ekonomik durum nedeniyle uluslararası rakiplerinin gerisinde kaldıklarını belirtti.

Almanya’nın son dönemde bozulan imajına, yüksek ve öngörülemeyen enerji maliyetleri, yavaş internet bağlantıları, modası geçmiş demiryolu ağları, dijitalleşme nedeniyle oluşan birikimler, vasıflı işçi eksikliği, aşırı bürokrasinin katkıda bulunduğunu ekledi.

Sewing’in sözlerin, ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs’ın, Almanya’yı küresel olumsuzluklara karşı uyarmasını takip ediyor. Goldman Sachs’ın küresel sermaye stratejisti Peter Oppenheimer, Alman ekonomisini zorlayan faktörlerin çoğunun küresel olumsuzluklar olarak değerlendirildiğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Almanya, yılın ilk çeyreğinde yüzde 0,3 oranında daraldı ve teknik durgunluğa girdi. O zamandan bu yana Bundesbank ve Uluslararası Para Fonu da dahil olmak üzere bir dizi kurum Alman ekonomisinde daha fazla küçülme öngörüsünde bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.