Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs Almanya’yı Küresel Olumsuzluklara Karşı Uyardı

Goldman Sachs’ın küresel hisse senedi stratejisti Peter Oppenheimer, Almanya ekonomisinin küresel olumsuzluklar ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
Goldman Sachs Almanya’yı Küresel Olumsuzluklara Karşı Uyardı
Yorum

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs’ın küresel sermaye stratejisti ve EMEA makro araştırma başkanı Peter Oppenheimer, Almanya ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulundu. Oppenheimer, Almanya, ekonomik daralma ile uğraşırken kendisini küresel sorunların kavşağında bulabileceğini söyledi.

Oppenheimer açıklamasında, ekonominin şu anda karşı karşıya olduğu çıkmazın bir takım faktörlerden kaynaklandığını belirterek, imalat sektöründeki zorluklar, hayal kırıklığı yaratan Çin’in yeniden açılması ve Avrupa’nın en büyük ekonomisindeki durgunluğa katkıda bulunan yüksek enerji maliyetleri olduğunu söyledi.

Goldman Sachs yetkilisinin yorumları, Alman ekonomisinin yavaş özel tüketim ve sanayideki durgunluk nedeniyle bu çeyrekte küçüleceği tahmininde bulunan Bundesbank’ın son öngörüsünü yansıtıyor.

Alman ekonomisinde olumlu gelişmelerin de bulunduğunu söyleyen Oppenheimer, ülkede Mittelstand olarak bilinen küçük ve orta ölçekli şirketlerdeki fırsatların” altını çizdi. Hisse senedi piyasasının oldukça iyi durumda olduğunu ve ekonomideki faaliyetler açısından bazı parlak noktalar olduğuna dikkat çekti.

Goldman Sachs bir araştırma notunda, “Kısa vadede DAX’ta ve Çin ile ilgili daha geniş bir varlık yelpazesinde bir toparlanma görebiliriz” notunu düştü. Notta, geleceğe dair jeopolitik gerilimlerdeki herhangi bir artış veya dünya ticaretindeki herhangi bir azalmanın, Almanya’nın toparlanmasını engelleyeceği vurgusu yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu