Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Credit Suisse’ten İkinci Çeyrekte Milyarlarca Dolar Zarar

UBS tarafından devralınan Credit Suisse, bir rapora göre 2023 yılının ikinci çeyreğinde 4 milyar dolar zarar açıkladı. Detaylar haberin içerisinde;
Credit Suisse’ten İkinci Çeyrekte Milyarlarca Dolar Zarar
YAYINLANMA ZAMANI

ABD’de Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşüyle ​​başlayan borsa çalkantısında sıkıntı yaşayan Credit Suisse, İsviçre’nin en büyük bankası UBS tarafından satın alınmıştı. Birleşmenin ardından UBS Ağustos ayında yaptığı açıklamayla Credit Suisse için verilen devlet garantisini sonlandırmıştı.

İsviçre gazetesi Sonntagszeitung’un kaynaklarından alıntı yapan Reuters, krizden etkilenen ve Mart ayında UBS tarafından devralınan Credit Suisse’in 2023 yılının ikinci çeyreğin 3,5 milyar İsviçre frangı (4,0 milyar dolar) zarar ettiğini bildirdi.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, UBS ve Credit Suisse sözcülerinin konuya ilişkin yorum yapmaktan kaçındığını kaydetti.

Credit Suisse, temel faaliyet dışı sektörlerden çıkış hamlesi ve yeniden yapılanma maliyetleri sebebiyle ikinci çeyrek ve 2023 yılının tamamı için önemli bir vergi öncesi zarar öngörmüştü.

Reuters haberinde, UBS’nin 31 Ağustos’ta üç aylık sonuçlarını açıklayacağına işaret etti. UBS tarafından yürütülen bir ankete göre analistler, grubun 33,5 milyar dolar kâr elde etmesini bekliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.