Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase’e Hollanda Merkez Bankası Tarafından Para Cezası Verildi

ABD’li kripto para borsası Coinbase, Hollanda Merkez Bankası tarafından cezai yaptırım ile karşı karşıya kaldı. Ayrıntılar geliyor...
Coinbase’e Hollanda Merkez Bankası Tarafından Para Cezası Verildi
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, Hollanda Merkez Bankası tarafından kayıtsız işlem yapmakla suçlandı. Borsa bunun bir sonucu olarak merkez bankası tarafından 3.6 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Hollanda yasaları, kripto sağlayıcılarının kara para aklama ve terör finansmanı önleme normları kapsamında kayıt olmalarını şart koşuyor. Hollanda Merkez Bankası’dan yapılan açıklamada, “Uyumsuzluğun ciddiyeti ve suçluluk derecesi nedeniyle para cezasının miktarı artırıldı” ifadeleri kullanıldı.

Yetkililer, Coinbase’in Kasım 2020 ile Ağustos 2022 arasındaki dönemde düzenlemelere uyum sağlamadığını öne sürdü.

Coinbase’in Hollandalı müşteri tabanının ölçeğini ve denetleme ücreti ödemeyerek rekabette avantaj elde ettiği belirtildi. İdari para cezasına itiraz etmek için 2 Mart’a kadar zamanı olan Coinbase, icra emrine katılmadığını, itiraz ve temyiz sürecini dikkatle değerlendirdiğini bildirdi.

Borsa adına konuşan bir yetkili, “Karar, Coinbase’in Hollanda’da kayıt alması için geçen süreye dayanıyor ve gerçek hizmetlerimize yönelik hiçbir eleştiri içermiyor Coinbase, faaliyet gösterdiği tüm yargı alanlarında uyumluluğa kendini adamıştır ve yeni ve mevcut Hollandalı müşterilere güvenli, güvenilir hizmetler sunmaya devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Yetkili kurallara uyum sağladıkları sürece cezalandırılmamaları gerektiğini savundu. Coinbase geçtiğimiz günlerde olumsuz piyasa koşulları nedeniyle işten çıkarma kararı ile gündeme gelmişti. Borsa iş gücünde yüzde 20’lik bir azaltma planını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.