Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cathie Wood, Düşen Coinbase Hisselerini Toplamayı Sürdürüyor

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, 5 milyon dolar değerinde Coinbase hissesi satın aldı. Ayrıntılar haberde…
Cathie Wood, Düşen Coinbase Hisselerini Toplamayı Sürdürüyor
HABER GİRİŞ

Teknoloji ve fintech fonu olan Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, kripto paralara yönelik ilgisi ile biliniyor. Wood bu kapsamda sektörün önde gelen kripto para borsalarıundan Coinbase hisselerini topluyor.

Ark Invest CEO’su 5 milyon dolar değerinde Coinbase hissesi aldı. Borsanın hisseleri uzun zamandır kayıplarını artırıyor. Şirketin ARK Fintech Innovation ETF’si bilançosuna 158.000 hisse ekledi.

Son alım yatırım fonu için yakın zamanda yapılan dördüncü satın alma oldu. Wood’un en son alımı, borsa hisselerini bilançosuna 3.2 milyon dolar eklediğinde Aralık ortasında gerçekleşti.

Coinbase hisse grafiği
Kaynak: TradingView

Coinbase’in hisseleri Perşembe günü New York’ta yüzde 7’ye yakın 34,78 dolardan kapandı. Borsadaki hisseler, bu yıl yüzde 86 düşen kripto ayı piyasasından sert bir şekilde etkilendi. COIN, hem Bitcoin hem de Ethereum’dan daha kötü performans gösterdi.

BTC yıl içerisinde yüzde 65’lik bir düşüş yaşadı. Ethereum’un yıllık kaybı ise yüzde 66’ya ulaştı. Wood ise Bitcoin’e olan yüksek güvenini her fırsatta dile getiriyor. Wood son olarak Kasım ayında yaptığı açıklamasında, Bitcoin’in gelecekte fiyatının 1 milyon dolar olacağını öne sürmüştü. Bitcoin yazım itibarıyla 16.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Wood ayrıca portföyünde Tesla hisselerine de yer veriyor. Elon Musk CEO’su olduğu Tesla hisseleri, yılı en düşük seviyelerinden kapatmaya hazırlanıyor. Musk ise bu konuyla ilgili çalışanlara seslenmiş ve hisselerdeki düşüşe takılmamalarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.