Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Tesla Çalışanlarına Seslendi: Hisselerdeki Düşüşe Takılmayın

Tesla CEO’su Elon Musk, şirket hisselerindeki büyük düşüşle ilgili çalışanlarına bir mektup yazdı. Ayrıntılar haberde…
Elon Musk Tesla Çalışanlarına Seslendi: Hisselerdeki Düşüşe Takılmayın
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bu yıl yüksek enflasyon, faiz artırımları ve resesyon endişelerinin ortasında, hisselerinde büyük bir değer kaybı yaşadı. Şirket hisseleri bu yılı tarihi düşük seviyelerde kapatmaya hazırlanıyor.

Tesla hisseleri zirve noktasından yüzde 75’e yakın değer kaybı yaşadı. Şirketin CEO’su Elon Musk, konuyla ilgili çalışanlarına endişeli olmamalarını tavsiye eden bir mektup yazdı. Musk yazdığı mektupta, çalışanlara borsadaki çılgın durumdan fazla rahatsız olmamalarını önerdi.

Musk: Tesla Dünyanın En Büyüğü Olacak

Çalışanlara Tesla’nın sürekli mükemmel performans göstermesi gerektiğini ve uzun vadede Tesla’nın dünyadaki en değerli şirket olacağına çok inandığını söyledi. Tesla hisseleri, Çarşamba günü yüzde 3.3 artışla 112 dolara yükselmesine rağmen yıl boyunca yaklaşık yüzde 68 düştü. Hisse senedi Aralık ayında yüzde 42 düştü.

Musk, Tesla’nın düşen hisse fiyatını kısmen artan faiz oranlarından sorumlu tuttu . Ancak eleştirmenler, Çarşamba günkü kapanış itibarıyla bu yıl yaklaşık 675 milyar dolarlık piyasa değerini silen düşüşün daha büyük bir suçlusu olarak onun Twitter’ı satın almasına işaret ediyor.

Musk, Tesla çalışanlarına 2022′deki çalışmaları için teşekkür etti ve dördüncü çeyreği güçlü bir şekilde bitirmek için çok zorlamaya teşvik etti. 31 Aralık gece yarısından önce müşterilere araba teslim etmeye yardım etmeye gönüllü olmalarını istedi.

GCM Yatırım Banner

Tesla genellikle son çeyreklerde, teslimat hedeflerine ulaşmak ve müşterilere yeni arabalar getirmeleri için şirketin her yerinden çalışanlar görevlendiriyor. Şirket, araç teslimatlarında yıldan yıla yüzde 50 büyüme hedefliyor, ancak yatırımcıları her yıl bu hedefi tutturamayabileceği konusunda uyardı.

Musk’ın dikkati son zamanlarda Twitter’a yoğunlaştı. Tesla ve SpaceX CEO’su, sosyal medya şirketinin 44 milyar dolarlık satın alımını finanse etmek için 2022′de elektrikli araç şirketindeki on milyarlarca dolarlık hisseyi sattı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın