Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Coinbase Kripto Yatırımcılarını Kısa Risklere Karşı Uyardı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yatırımcıları makro ve teknik olumsuzluklara karşı uyardı. Detaylar şöyle…
Coinbase Kripto Yatırımcılarını Kısa Risklere Karşı Uyardı
HABER GİRİŞ

Binance’den sonra en büyük kripto para borsası olan Coinbase, market değerlendirmesinde yatırımcılara uyarıda bulundu. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde işlem gördüğü dönemde borsa, kripto para piyasasının kısa vadede bazı makro dalgalanmalara maruz kalabileceğini belirtti.

Raporda, bazı makro dalgalanmalar ve olumsuz teknik faktörlerin olabileceği ve bunun daha fazla kazanımları sınırlayabileceği uyarısı yer aldı.

Analistler, “İlk yükselişe katkıda bulunan kısa kapatma hareketi artık tükenmiş gibi görünüyor, ancak ABD spot Bitcoin ETF’leri, BTC talebi için anlamlı bir çapa olmaya devam ediyor” notunu düştü.

Önceki döngülerde, fiyat momentumunun ana engelinin likidite koşulları olduğunu vurgulayan analistler, artık durumun böyle görünmediğini belirtti. Yazarlar, yine de bu destek faktörlerinin önümüzdeki haftalarda bazı önemli makro ve teknik olumsuzluklarla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu yazdı.

Coinbase raporunda, Federal Rezerv’in ABD bölgesel bankalarını desteklemek için kullanılan Banka Vadeli Fonlama Programının (BTFP) süresinin 11 Mart’ta sona ermesine izin vermesinin beklendiği belirtildi

GCM Yatırım Banner

ABD’li borsa bu dengeleyici dinamikler nedeniyle Bitcoin’in en olası senaryosunun bir sonraki kendine özgü olay olan Nisan ortasındaki Bitcoin yarılanmasına kadar dar bir aralıkta işlem görmesi olduğunu söyledi. Dört yıllık ödül yarılanması, Bitcoin madenciliği ödüllerini yüzde 50 oranında azaltacak.

Bitcoin ETF büyümesi ve madenci varlık büyümesi
Kaynak: Coinbase

Coinbase, spot Bitcoin ETF’lerinin piyasa dinamiklerini değiştirdiğini ve önceki halving döngülerinin incelenmesinin yararlılığını zayıflattığını belirtti. Raporda, “ETF’lerin elinde tuttuğu BTC’deki kümülatif net büyüme, madencilerin ürettiği büyümeyi neredeyse üç kat geride bıraktı” ifadeleri yer aldı.

Rapor, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinde dolaştığı bir dönemde geldi. Kripto para birimi yeni haftanın gelmesi ile beraber yükselişini sürdürüyor ve 72.200 doları test etti. BTC yazım itibarıyla 71.800 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.