Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Circle, ABD’nin Temerrüt Riskine Karşı USDC Rezervlerini Düzenliyor

Tether’den sonra en büyük stablecoin ihraççısı Circle, ABD’de yaşanacak olası bir temerrüt krizine karşı önlem alıyor.
Circle, ABD’nin Temerrüt Riskine Karşı USDC Rezervlerini Düzenliyor
HABER GİRİŞ

Stablecoin ihraççısı Circle, Amerika Birleşik Devletleri borç temerrütlerinin risklerini azaltmak amacıyla rezervlerinde ayarlamaklar gerçekleştiriyor. Circle CEO’su Jeremy Allaire, firmanın USD Coin’i destekleyen rezerv üzerinde ayarlamalar yaptığı bildirildi.

Bunun USDC’nin potansiyel bir ABD borç temerrüdüne yakalanmaktan kaçınmak için kısa vadeli ABD Hazinelerine geçerek yapıldığı belirtildi. Blackrock tarafından yönetilen Circle Reserve Fund, mevcut varlıkların en geç 31 Mayıs’ta olgunlaştığını gösteriyor.

Bu haftanın başlarında, Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’nin federal borç limitini yükseltmemesi halinde hükümetin kararlar vermek zorunda kalacağını söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden ve Cumhuriyetçiler, 31,4 trilyon dolarlık borçlanma limitinin yükseltilmesi konusunda anlaşmazlığa düştü. Ülke borçlarını ödemezse, 24 trilyon dolarlık Hazine piyasası ve küresel finans sisteminin sarsılabileceği belirtiliyor.

Rakip stablecoin ihraççısı Tether, rezervlerinin çoğunluğunun ortalama vadesi 90 günden az olan Hazine bonolarına yatırdığını açıkladı. USDC arzı, Haziran 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 56 milyar dolardan yüzde 46 düşüş yaşadı. Bu, 30 milyar dolarlık bir piyasa değeri erimesine neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Tether’in pazar hakimiyetinde ise yüzde 62’lik bir artış gerçekleşti. Circle CEO’su Allaire, daha önce USDC’nin azalan piyasa değeri için ABD’nin kripto savaşını ve bankacılık krizini sorumlu tutmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.