Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı: Net Karda Büyük Artış

Stablecoin ihraç eden Tether, yılın ilk çeyreğinde net karını, bir önceki çeyrekte kıyasla iki kattan fazla artırdı. Ayrıntılar geliyor...
Tether İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı: Net Karda Büyük Artış
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tether küresel bağımsız kamu muhasebe firması BDO Italia tarafından tamamlanan 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin raporunu yayınladı. Tether ilk çeyrekte 1.5 milyar dolar net kar bildirdi. Bu bir önceki yılın son çeyreğine kıyasla iki kattan fazla artışı temsil ediyor.

Tether tarafından yayınlanan verilere göre 2023’ün ilk çeyreği, çoğunluğu kısa vadeli ABD devlet tahvillerine yatırılan 81,8 milyar varlıkla sona erdi. İlk çeyrekte konsolide toplam varlıklar 81,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. Rezervlerin çoğu ABD Hazine Bonolarına yatırılıyor.

Rezervler Tarihi Zirvede

Toplam rezervin ise 2,44 milyar dolara ulaştığı bildirildi. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Tether ilk çeyrek raporunda, “Portföyümüzdeki tüm varlıkların riske göre ayarlanmış performansını sürekli olarak izlemeye devam ediyoruz ve normal süreçlerimizin ve sürekli risk yönetimimizin bir parçası olarak genel ekonomik ortam geliştikçe ve piyasa döngüsü ilerledikçe daha fazla değişiklik yapmayı planlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Şirket küresel ekonomik ortamı değerlendirmeye devam ediyor ve müşteri fonlarının yüksek risk senaryolarına maruz kalmamasını sağlamak için gerekli adımlar atıyor.

GCM Yatırım Banner

İkinci Çeyrekten Beklenti Yüksek

İkinci çeyrek için son derece olumlu bir görünüme sahip olduğunu belirten Tether, şeffaflığa bağlı kalacağını ve bu nedenle kullanıcılarımıza daha da fazla netlik sağlamak için üç aylık raporundaki rezervlerin dağılımına yeni kategoriler eklediğini açıkladı.

Son zamanlarda ABD’de Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın iflaslarıyla başı belaya giren USD Coin (USDC) ve Binance’ın stablecoin’i BUSD’a yönelik düzenleyici baskı, Tether’in piyasa değerinin artmasına neden oldu.

En büyük stablecoin olan Tether’in piyasa değeri an itibarıyla 82 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Onu 30 milyar dolar ile USD Coin ve 5 milyar dolar ile Binance USD takip ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.