Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bundesbank Alman Ekonomisi için Parlak Tablo Çizmedi

Bundesbank, Alman ekonomisinde büyümenin yerinde saydığı değerlendirmesini yaparak, resesyon öngörüsünü yineledi. Detaylar haberde…
Bundesbank Alman Ekonomisi için Parlak Tablo Çizmedi
Yorum

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), Alman ekonomisi için gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) beklentisini açıkladı. Beklentilerde Alman ekonomisinin büyümeden uzaklaştığı görüldü.

Bundesbank, Avrupa’nın en büyük ekonomisinde GSYH’nin düşen küresel talep ve artan faizden etkilendiği için 2023’ün üçüncü çeyreğinde de yatay seyredeceğine yönelik tahminini paylaştı.

Alman ekonomisinin gücündeki kırılmaya atıf yapılan değerlendirme raporunda mevcut çeyreğin resesyonla geçeceğinin altı çizildi.


Yüksek enflasyona da atıf yapılan raporda, “Enflasyon oranlarının yine de merkez bankaları tarafından hedeflenen oranların üzerinde daha uzun süre devam edeceği izlenimi oluştu. Özellikle devam eden yüksek ücret baskıları enflasyonu kontrol altına almayı zorlaştırabilir” notuna yer verildi.

Alman ekonomisi 2023’ün ilk çeyreğinde de daralma yaşayarak resesyon yaşamış, 2. çeyrekte yatay seyir göstermişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu