Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisse 467 TL’den 710 TL’ye Çıkabilir! Kurumlar Açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden 2023 dönem bilançosunu paylaşan Migros için hedef fiyatlar yukarı yönlü olarak güncellendi. İşte detaylar;
Bu Hisse 467 TL’den 710 TL’ye Çıkabilir! Kurumlar Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören perakende sektörünün öncü firmalarından biri olan Migros (MGROS) için kritik raporlar paylaşıldı. Şirketin finansal sonuçlarını değerlendiren aracı kurumlar, hedef fiyatlarını güncelledi.

Vakıf Yatırım, enflasyon muhasebesi hariç bakıldığında Migros’un satış gelirlerinin yıllık yüzde 96 yükseldiğini, FAVÖK’ünün 9,8 milyar TL, net karının ise 6 milyar TL seviyelerinde gerçekleştiğini belirtti.

Migros hisselerinin finansallar öncesinde son bir ayda endeksten yüzde 13,7, son üç ayda ise yüzde 31,2 pozitif ayrıştığı aktarıldı. Vakıf Yatırım MGROS için hisse başı fiyat hedefini 625 TL’den 710 TL’ye çıkardı. Kısa vadeli “endeksin üzerinde getiri” ve uzun vadeli “al” önerisinin korunduğu açıklandı.

Deniz Yatırım

Günlük bülteninde Migros’u değerlendiren Deniz Yatırım, şirketin karşılaştırılabilir tabloları yatırımcılarıyla paylaşması ve soru işaretlerini ortadan kaldırır bir sunum hazırlaması dolayısıyla açıklanan finansal sonuçların hisse performansı üzerinde olumlu bir etki oluşturacağı belirtildi.

Deniz Yatırım, Migros için hedef fiyatını 593,5 TL, tavsiyesini “al” olarak korudu.

GCM Yatırım Banner

Halk Yatırım

Migros’un büyüme beklentileri, çoklu kanal stratejisi ile süpermarket segmentindeki güçlü konumuna ve onlnie teslimat tarafındaki pozisyonuna dikkat çeken Halk Yatırım, Migros için hedef fiyatını 12 aylık hedef fiyatını 604,6 TL’den 686,5 TL’ye revize etti. “Al” yönünde bulunan tavsiyenin devam ettiği ifade edildi.

Citi ise MGROS için hedef fiyatını 550 TL, tavsiyesini “al” olarak korudu.

Bu Hisse 467 TL’den 710 TL’ye Çıkabilir! Kurumlar AçıkladıKaynak: Paratic Piyasalar

MGROS, 2023 yılını 335 TL’den tamamladı. 2024 yılında güçlü yükselişler göstermeyi başaran hisse, 12 Mart’ta 507,5 TL’ye kadar çıksa da bu noktada tutunamadı. MGROS, 19 Mart saat 13.30 itibarıyla yüzde 3,2 düşüşle 468 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 4,2 değer kaybı, aylık yüzde 3,4 ve yıllık yüzde 167 yükseliş gerçekleşti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.