Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Teknoloji Şirketi Yeni Projesini Duyurdu

MIA Teknoloji tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, yeni bir projenin onaylandığı ifadelerine yer verildi. Detaylar geliyor…
Borsadaki Teknoloji Şirketi Yeni Projesini Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa son dönemde yatırımcıların odağında olmaya devam ederken, işlem gören şirketlerin yaptığı duyurular büyük önem arz ediyor. BIST 100’de işlem gören MIA Teknoloji (MIATK) tarafından yeni bir duyuru gerçekleştirildi. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, proje onayı duyurusuna yer verildi.

Açıklamada, şehirlerdeki elektrikli ulaşımın etkili bir şekilde yönetilmesini ve optimize edilmesini sağlamak amacıyla şirketin bağlı ortaklıklarından Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen Mikromobilite Saha Operasyonu Rota Optimizasyonu Projesi (EKOMOB) projesinin onaylandığı kaydedildi.

Söz konusu proje Gazi Üniversitesi Teknopark Yönetimi tarafından onaylandı. Bildirime gre proje bütçesi 6.435.000 TL olarak belirlendi.

Proje kapsamında geliştirilecek olan yazılım ile mobilite firmalarının operasyonlarını optimize etmek ve enerji verimliliğini artırmanın yanı sıra yakıt tasarrufu sağlanması, personel maliyetlerinin azaltılması, müşteri sadakatinin artırılması ve rekabetçi üstünlük sunulması amaçlanıyor.

MIATK hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketten yapılan açıklamada, “AR-GE projelerimizin geliştirilmesi ve artırılması konusundaki çalışmalarımız devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi. Duyuru sonrası şirket hisselerinde gözle görülür bir değişiklik yaşanmadı.

GCM Yatırım Banner

MIATK güne yatay hareketle başladı ve an itibarıyla 691 TL seviyesinden işlem görüyor. Şirket hsseleri 31 Ekim’de 909 TL’ye çıkarak en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın