Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki O Şirket Enerji Verimliliği Çalışmalarının Ödülünü Aldı

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., ISO 50001:2018 enerji yönetim sistemi belgesini almaya hak kazandığını duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Borsadaki O Şirket Enerji Verimliliği Çalışmalarının Ödülünü Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da GENIL koduyla işlem gören Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., enerji verimliliği alanındaki çalışmalarını belgelendirmeyi başardı. Şirket tarafından bugün konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim yapıldı.

GENIL ISO 50001:2018 Belgesi Almaya Hak Kazandı

15 Kasım 2023 tarihli KAP bildiriminde, ISO 50001:2018 belgesine hak kazanılması hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada “Şirketimiz, enerji sistemlerinde yaptığı çalışmalar sonucunda ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazanmıştır.” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu belgenin, verimli ve etkin enerji yönetim sistemi kuran şirketlere verildiğinin altı çizildi.

Enerji verimliliğinin, şirketin sürdürülebilirlik yaklaşımının önemli parçalarından birisi olduğundan bahsedilirken ISO 50001:2018 standardına uyulması sonucunda enerji verimliliği alanındaki çalışmaların belgelendirildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., geçen hafta KAP üzerinden 2023 yılının ilk 9 aylık dönemine ilişkin bilançosunu açıklamıştı. Yılın ilk 9 ayında 586 milyon 740 bin 470 lira net kar açıklayan şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 12 oranında düşüş göstermişti.

Buna karşılık şirketin, öz kaynakları ve duran varlıkları önemli ölçüde artış göstermişti.

GENIL Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı

GENIL hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü günlükte yüzde 2,5’lik düşüşle 54,3 TL’den kapattı.

GENIL Hisseleri Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta sırasıyla yüzde 7,8 ve yüzde 6,2 oranında kırmızı yakmış durumdayken yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 80 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.