Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’den Gün İçinde 1000 Dolarlık Kayıp! Düşüş Derinleşecek mi?

Hızlı çıkışla yeniden 20 bin sınırını geçen amiral kripto para birimi Bitcoin gün içinde aynı hızda düşüş yaşadı! Detaylar haberde;
Bitcoin’den Gün İçinde 1000 Dolarlık Kayıp! Düşüş Derinleşecek mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisse senetlerindeki kayıpların aksine gün içinde yükseliş ivmesi yakalayarak 20 bin sınırını geçen Bitcoin, son birkaç saat içinde hızlı bir düşüş gösterdi. 19 binin altına inen BTC’de düşüşün derinleşip derinleşmeyeceği merak ediliyor.

Günlük kazancı yüzde 5’i aşan kripto para birimi gün içinde 20.370 dolara kadar çıkış gösterdi. Ancak bu bölgeyi korumayı ve desteğe dönüştürmeyi başaramayan BTC geçtiğimiz saatlerde kısa süre içinde 19 bin seviyesinin altına indi.

Bitcoin Gün İçi 18.817 Doları Gördü!

Haber yazımı esnasında 19.100 dolardan el değiştiren Bitcoin şu an için gün içi en düşük değer olarak 18.817 doları görmüş durumda.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

Kripto para piyasasında son dönemde yaşanan hızlı çıkış ve düşüşler yatırımcıları da olumsuz etkiliyor. Analistlerin bir kısmı bu bölgedeki yeni bir başarılı testin ralli habercisi olacağını dile getirirken, bazı isimler ise felaket senaryolarını ortaya koymayı sürdürüyor.

Bitcoin’de Yön Ne Tarafa Olacak?

Rich Dad, Poor Dad adlı çok satan kitabın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in 19 bin dolar seviyesinde seyrettiği dönemde Twitter hesabından büyük çöküşün haberciliğini yaptı.

GCM Yatırım Banner

Kiyosaki açıklamasında FED’i eleştirirken “FED, sorunları çözüme kavuşturmak yerine fake dolar basıyor. Her şey çöküş içine girmişken Bitcoin, altın ve gümüş bile çöküyor” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan Michaël van de Poppe gibi kripto para analistleri ise bu tür düşüşleri bir ralli habercisi olarak görüyor. Geleneksel piyasalarda rekor kıran açık pozisyon miktarının aslında bir yükseliş sinyali olduğuna dikkat çeken isim, aynı durumu BTC için de düşünüyor.

Poppe konuya dair düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bitcoin tehlikeli diyebileceğim alanı 18.500 dolar civarında tutmayı başardı ve bundan sonra bu aralığın dışına çıkmak istiyor. 19.500 dolarlık başka bir başarılı testin ardından bence yukarı gitmeye hazır olacağız. Tutulması gereken çok önemli bir alan: 18.500 dolar.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Buradan da anlaşılacağı üzere Poppe özellikle 18.500 seviyesinin çok önemli bir destek alanı olduğunu ve bu alanın mutlaka korunması gerektiğini dile getiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.