Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük İddia! Bitcoin, Ethereum ve Chainlink için Ralli mi Geliyor?

Ünlü kripto para stratejisti Michaël van de Poppe, üç dev kripto para birimi için açığa satış fazlasından kaynaklanan ralli beklentisini paylaştı. Detaylar haberde;
Büyük İddia! Bitcoin, Ethereum ve Chainlink için Ralli mi Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin’in 20 bin sınırını geçip yeniden kayıp yaşamasıyla kripto para piyasasındaki gel-git devam ederken sektörün tanınmış yatırımcı ve analisti Michaël van de Poppe’den iddialı açıklamalar geldi. Analist, açığa satış yapanlar tarafından beslenen üç dijital varlık için ani bir ralli öngörüyor.

Poppe, finans alanında araştırmalar yapan Jason Goepfert’in attığı bir tweet’i 628.000’in üzerindeki Twitter takipçisiyle paylaştı ve short squeeze beklentisini ortaya koydu.

Poppe “Short Squeeze” Sinyalini Verdi

Kısa pozisyon sıkıştırması olarak da bilinen short squeeze, fiyatta ani bir yükselişe işaret eder. Bu durum yaşandığında, açığa satış yapan yatırımcıların pek çoğu adeta kapana kısılır ve pozisyonlarını kapatmak için hızla çıkış yapmaya yönelir.

Goepfert’in gönderisine göre, bireysel yatırımcılar satım opsiyonlarına toplam 18 milyar dolar harcadı ve endeks vadeli işlemlerinde 46 milyar dolarlık kısa pozisyon biriktirdi. Her iki veri de rekor kırma pozisyonunda.

Van de Poppe, bu doğrultuda geleneksel piyasalarda rekora giden açık pozisyon miktarının aslında bir yükseliş sinyali olduğuna dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin için Ralli Beklentisi

Geleneksel pazarlarda bir ralli tahmin eden kripto analisti Bitcoin’in de (BTC) aynı şeyi yapmasını bekliyor. Analist şu ifadeleri kullanıyor:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

“BTC tehlikeli diyebileceğim alanı 18.500 dolar civarında tutmayı başardı ve artık bundan sonra bu aralığın dışına çıkmak istiyor. 19.500 dolarlık başka bir testin ardından yukarı gitmeye hazır olacağız. Tutmak için çok önemli bir engel: 18.500 dolar.”

Haber yazımı esnasında Bitcoin fiyatı 19.200 dolar civarında seyrediyor.

Poppe, Bitcoin’in ardından ikinci büyük kripto para birimi konumundaki Ethereum (ETH) hakkındaki düşüncelerini sıraladı. ETH’nin 1.200 dolarda destek tutmayı başardığını söyleyen analist, daha önce direnç alanı olan destekte duran kripto para biriminin hareketlerini ilginç bulduğunun altını çizdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Analiste göre ETH, 1.425 ila 1.450 dolar arasındaki alanı test etmeli.

Ethereum haber yazımı esnasında son 24 saatte yüzde 1.27’lik artışla 1.305 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

LINK için Hedef 12-15 Dolar

Kripto analisti son olarak merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’i (LINK) yakından izlediğini belirtti. Van de Poppe’a göre, LINK bir sonraki aşamaya geçmeden önce kısa vadeli bir geri çekilme yaşayabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

LINK’in yakın bir zaman içinde 12 ila 15 dolar arasında bir yere geleceğini düşündüğünü söyleyen analist, desteğin 7 dolar civarlarında olduğuna işaret etti.

LINK, haber yazım esnasında son 24 saat içinde yüzde 1 artış göstererek 7.86 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.