Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için Heyecanlandıran Tahmin: Zirve için Yol Uzun

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in sıradaki döngüsünde görülecek zirve için uzun bir yol olduğunu belirtti. Ayrıntılar geliyor...
Bitcoin için Heyecanlandıran Tahmin: Zirve için Yol Uzun
HABER GİRİŞ

Bitcoin son haftalardaki rallisini 52.000 doların üzerine taşıdı ve Kasım 2021’den bu yana en yüksek seviyesini test etti. Yeni boğa döngüsüne ilişkin beklentiler artarken, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ilerleyen sürece ilişkin tahminlerini paylaştı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Ki Young Ju, Bitcoin’in yeni döngüsünde gideceği zirve için önünde uzun bir yol olduğunu düşünüyor.

Tipik olarak yatırımcılar (BTC), fiyat döngünün zirvesine yaklaştıkça rezervlerini daha aktif bir şekilde hareket ettirir. CryptoQuant CEO’suna göre bugünkü durum bu coşkudan çok uzak. Ancak göstergeler, tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece birkaç ay uzakta olabileceğini söylüyor.

BTC gerçekleşen fiyat
Kaynak: CryptoQuant

yüzde BTC arzının 63’ü art arda en az altı ay boyunca hareket etmedi. Zincir içi analist CryptoQuant, bunun Bitcoin (BTC) için devam eden bir dağıtım aşamasına işaret edebileceğini belirtiyor.

Ki Young Ju döngüsel zirveye ulaşmak için uzun bir yol olduğunu belirterek, önceki üç döngüde bu ölçüm, zirveye yakın yüzde 5-15 aralığında olduğunu hatırlatı. Son altı ayda hareketsiz kalan Bitcoin’in (BTC) gerçekleşen tavan oranı, fiyat döngüsünün mevcut aşamasını tanımlamak için kullanılan önemli bir ölçümdür.

GCM Yatırım Banner

FTX/Alameda ekosisteminin çöküşünün ardından Kasım 2022’de kaydedilen bu döngünün en alt noktasında ölçüm yüzde 80’e yakındı. Bitcoin’in tarihi fiyat rekoru 10 Kasım 2021’de 69.000 dolar olarak kaydedildi. Kripto para birimi bugün itibarıyla yüzde 24 daha ucuza el değiştiriyor.

Tarihsel olarak Bitcoin (BTC), halvingden sonraki sekizinci ayda önceki ATH’yi aşıyor. Bir sonraki BTC yarılanması etkinliği bu yılın Nisan ayında gerçekleşecek. Kripto para birimi hafta sonunda kayıpların artırıyor. BTC yüzde 2’den fazla düştü ve yazım itibarıyla 50.700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın