Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Yatırımcılar için Bulut Madencilik Hizmetini Başlattı

Kripto para borsası Binance, bulut üzerinden madencilik hizmeti vereceği platformunu kullanıma sundu. Ayrıntılar geliyor…
Binance Yatırımcılar için Bulut Madencilik Hizmetini Başlattı
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bulut tabanlı madencilik hizmetinin duyurusunu gerçekleştirdi. Bugünden itibaren, Bitcoin madenciliği ile ilgilenen ancak donanıma sahip olmayan kullanıcılar, Binance’in bulut madenciliği hizmetlerine abone olabilir ve bunun için hash oranı satın alabilecek.

Hashrate, blok zinciri üzerinden Bitcoin işlemlerini onaylamak ve meşrulaştırmak için gereken bilgi işlem gücüdür. Borsa şu anda saniyede 1 Terahash’ı 10,7280 dolardan satıyor. Bu hashrate ve elektrik maliyetleri sırasıyla 1,17 dolar ve 9,558 dolar arasında paylaştırılıyor. Daha yüksek sayıda hashrate, madencilik yoluyla kazanılan Bitcoin açısından yükselen bir gelir olasılığını artırır.

BTC madenciliği abonelik hizmeti 180 gün boyunca aktif olacak. Kullanıcılar, satın alınan her TH/s için zaman çizelgesi boyunca 0,0004338 BTC kazanabilecek. Binance’in küresel web sitesinde piyasaya sürüldüğü için hizmet, Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet eden kripto yatırımcıları için kullanılabilir durumda olmayacak.

Borsa daha önce ABD’deki son Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu baskısı hakkında daha önce yaptığı bir açıklamada, “Binance.com’un ayrı bir varlık olduğunu ve kullanıcıların Binance.US’deki sorunlardan etkilenmeyeceğini belirtmişti.

Borsa bir süredir ABD’de artan düzenleyici baskı ile karşı karşıya. SEC, Binance’ı kayıt dışı menkul kıymet ticareti yapmakla suçluyor ve bu nedenle dava açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%