Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Kıbrıs’taki Lisansını İptal Etmek için Düzenleyiciye Başvurdu

Kripto para borsası Binance, geçen yıl Kıbrıs’ta almış olduğu lisans için iptal başvurusunda bulundu. Ayrıntılar geliyor…
Binance, Kıbrıs’taki Lisansını İptal Etmek için Düzenleyiciye Başvurdu
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Kıbrıs’taki kaydının silinmesi için başvuruda bulundu. Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun web sitesinde “Binance Cyprus Limited, kayıt sildirme başvurusu için inceleniyor” ifadesi dikkat çekiyor.

Binance Kıbrıs, Ekim 2022’de düzenleyiciden kayıt almıştı. Kripto para borsasının kayıt iptali için ne zaman başvurduğu ve neden artık Kıbrıs’ta faaliyet göstermek istemediği belli değil.

Gelişme, Binance ve ABD kuruluşu Binance.US’un menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilmesinden sonra geldi.

Binance Kıbrıs’a, Cyprus SEC tarafından bir Kripto Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı (CASP) olarak 3. sınıf kaydı verilmişti. Kayıt, Binance’in Kıbrıs SEC’in kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadele (AML/CTF) kurallarının gerekliliklerine uygun olarak spot, saklayıcı, staking ve kart hizmetleri dahil olmak üzere hizmetler sunmasına izin veriyor.

Kripto para borsası ağırlıklı olarak ABD’de son dönemde yoğun düzenleyici baskıya maruz kalıyor. Bu durum piyasada satış baskısını beraberinde getiriyor. Hafta sonu Bitcoin 25.000 dolar yakınlarına gerilerken, bazı altcoinlerde yüzde 20’yi aşan günlük düşüşler görüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%