Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SEC’in Binance.US’un Varlıklarını Dondurma Talebi Reddedildi

Federal yargıç, davalık olan SEC ile Binance avukatlarına, kendisine rapor vererek şirket üzerindeki limitler hakkında müzakereye devam etmelerini emretti.
SEC’in Binance.US’un Varlıklarını Dondurma Talebi Reddedildi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance.US aleyhindeki davasına bakan federal yargıç, kripto para borsasının varlıklarını donduran geçici bir yasaklama emrine karşı çıktı ve kararı iptal etti. Bu karar, şirketin ABD kolunun, düzenleyiciyle kısıtlamalar çıkarırken iş yapmaya devam etmesine izin verecek.

DC Bölge Mahkemesinden Yargıç Amy Berman Jackson, iki tarafın sınırlar üzerinde anlaşması halinde, bir yasaklama emrine gerek olmadığını söyledi. Yargıç, Binance.US’a işletme giderlerinin bir listesini mahkemeye sunmasını emretti ve taraflara müzakereye devam etmelerini iletti.

Jackson taraflara Perşembe gününe kadar uzlaşmalarını emretti. Binance avukatları varlıkların dondurulması halinde, borsanın finansal olarak işlemez hale geleceğini iletti.

SEC, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu Binance.US müşteri fonlarına erişebilmekle suçladıktan sonra 6 Haziran’da Binance.US’ta geçici bir yasaklama emri için acil bir talepte bulunmuştu. Düzenleyici, Zhao’nun Binance’in 12 milyar dolarlık fonunu aktardığını iddia etti.

Binance US’e açılan bu davayı, ABD’li kripto para borsası Coinbase’e yönelik atılan benzer adım takip etmişti. SEC’in artan basksıı Bitcoin ve altcoinlerde güçlü satışları beraberinde getirdi.

Binance’ın yerel tokeni BNB ve SEC’in menkul kıymet olarak değerlendirilmesini istediği tokenlerden MATIC’te sert düşüşler meydana geldi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%