Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Sterlin İşlemlerini Mayıs’ta Tamamen Durduruyor

Kripto para borsası Binance, kullanıcıların sterlin işlemlerini durdurma kararı aldı. Detaylar haberde…
Binance Sterlin İşlemlerini Mayıs’ta Tamamen Durduruyor
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sterlin yatırma ve çekme işlemlerini durdurma kararı aldı. Borsa adına konuşan bir yetkili, karardan tüm kullanıcıların etkileneceğini söyledi. Yeni kullanıcılar için sterlin transferleri dün itibarıyla durduruldu.

Yetkili, değişikliğin Binance kullanıcılarının yüzde 1’inden azını etkilediğini belirterek, “Binance, etkilenen kullanıcıların GBP bakiyelerine erişmeye devam edebilmelerini sağlayacak.” diye konuştu. 128 milyondan fazla müşterisi bulunan borsa, hareketin etkileyeceği müşteri sayısına ilişkin ayrıntı vermedi. Sözcü, şirketin sterlin transferleri için alternatif bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Transferlerinin durdurulması, Binance’in geleneksel para birimlerine erişmesinin önündeki en son engel oluyor. Binance geçen ay, ABD makamlarının kripto paraya yönelik artan baskısı nedeniyle tüm dolar banka transferlerini askıya almıştı.

ABD Adalet Bakanlığı ayrıca milyarder CEO Changpeng Zhao tarafından yönetilen Binance’i kara para aklama ve yaptırım ihlalleri şüphesiyle soruşturuyor. Üst düzey bir Binance yöneticisi geçen ay, ABD soruşturmalarını çözmek için ceza ödemeyi beklediğini bildirmişti.

Binance’in dolara erişmesine bir başka engel, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “BUSD” sabit parasını çıkaran şirkete ona karşı önlem almayı düşündüğünü söylemesinden sonra geldi. Hareket, bu ayın başlarından itibaren yaklaşık 6 milyar dolarlık çıkışa yol açtı.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), Haziran 2021’de tüketicileri, Binance’in İngiltere tarafından düzenlenen hizmetleri sunmak için herhangi bir şekilde izne sahip olmadığı konusunda uyarmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%