Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEC Yetkilisi Binance’ın ABD Kolunu Kayıtsız Borsa İşletmekle Suçladı

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, Binance.US’u kayıtsız menkul kıymet borsası işlettiğini öne sürdü. Detaylar geliyor…
SEC Yetkilisi Binance’ın ABD Kolunu Kayıtsız Borsa İşletmekle Suçladı
HABER GİRİŞ

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir yetkili, Binance’ın ABD kolunun, ülkede kayıtsız bir menkul kıymetler borsası işlettiğine inandığını ve personelin Voyager Digital tarafından VGX token satışının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine inandığını söyledi.

Voyager’ın Binance.US’a satılıp satılmayacağına karar vermek için bir iflas duruşmasında konuşan SEC Kıdemli Yargılama Savcısı William Uptegrove, duruşmanın başında New York’taki Güney Bölge İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles’a yanıt verdiğini söyledi.

Yetkili VGX tokenlerin arz ve satışının kayıtsız bir menkul kıymet işleminin niteliklerine sahip olduğuna inandığını söyledi. SEC’in görüşlerinin, teşkilatın başındaki beş komiserin görüşlerini yansıtması gerekmediğini belirten yetkili, komisyonun bir tespitte bulunmadığının altını çizdi.

Binance Yorumları Üzüntüyle Karşıladı

Binance.US adına konuşan bir yetkili ise bir SEC çalışanının, kendilerini kayıtsız bir borsa işlettiğine dair iddialarda bulunmasının üzücü olduğunu söyledi.

Sektördeki diğer kişilerle birlikte, ABD’de yeniliğin devam etmesini sağlamak için düzenleyicilerle yapıcı diyaloğa ve Kongre tarafından hazırlanan ve kabul edilen kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi desteklemeye kararlı olduklarını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Uptegrove’un yorumları, geçmişte kripto ticaret platformlarının çoğunluğunun ulusal menkul kıymetler borsası olarak kaydedilmesi gerektiğine inandığını söyleyen SEC Başkanı Gary Gensler ile paralellik içeriyor.

Voyager , Bölüm 11 iflas yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak varlıklarını Binance.US’a satmayı planlıyor. Şirketin alacaklılarının büyük çoğunluğu bu teklifi destekledi ve planı tartışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın