Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bilgin: Asgari Ücrette En Kapsamlı Müdahaleyi Yapacağız

Bakan Bilgin, Afyonkarahisar’da katıldığı programda asgari ücret, EYT ve maden şehitlerinin aile bireylerinin kamuda istihdamı hakkında bilgiler verdi.
Bilgin: Asgari Ücrette En Kapsamlı Müdahaleyi Yapacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücretle ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor. Enflasyonun ve yaşam maliyetlerinin artmasıyla asgari ücretin artacağı duyurulmuştu. Afyonkarahisar programında açıklamalar yapan Bakan, konuya bir kez daha değindi.

Bilgin, asgari ücret için Aralık ayına işaret ederek toplumu enflasyon karşısındaki tahribattan koruyacak en kapsamlı müdahaleyi yapacaklarını vurguladı.

Maden şehitlerinin aile bireylerinin kamuda istihdamı ile ilgili sınırlandırmayı da kaldıracaklarını sözlerine ekledi.

Yine milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir diğer konu olan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) meselesi ile ilgili de “Çözeceğiz.” ifadelerini kullandı ve ekonomik şartların etkisinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Önceki günlerde asgari ücret ile ilgili tahminlere yönelik konuşan Bilgin, asgari ücretin keyfi belirlenmediğini ve loto tahmini olmadığını söylemişti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

14 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. Asgari ücret konusunu es geçmeyen Erdoğan, konuyla ilgili olarak öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın olduğunu söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu