Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan’dan Kazakistan Dönüşü Doğal Gaz ve Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşü açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın gündeminde doğal gaz dağıtım merkezi ve asgari ücret konuları vardı.
Erdoğan’dan Kazakistan Dönüşü Doğal Gaz ve Asgari Ücret Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’dan dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bir gün önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Türkiye’de Avrupa için büyük bir gaz merkezi kurulabileceğine dair sözlerine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle bir dağıtım merkezi için Trakya’nın en önemli yer olarak görüldüğünü söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na ve Rusya tarafında ilgili kuruma müşterek bir çalışma yapmaları talimatını Sayın Putin ile birlikte verdiklerini belirtti.

En uygun yerde dağıtım merkezini kuracaklarını belirten Erdoğan, “Bizim ulusal anlamda bir dağıtım merkezimiz var ama tabii şimdi bu uluslararası bir dağıtım merkezi olacak. Bu konuyla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız ile Rusya tarafı çalışmayı yapıp bize sunacaklar ve ondan sonra da adımı atmış olacağız.” diye konuştu.

Asgari Ücret Konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında, son günlerde sıkça konuşulan konular arasında yer alan asgari ücret de vardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başta olmak üzere gerekli çalışmaların yapıldığını aktaran Erdoğan, bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

TOKİ Projesine Büyük İlgi

‘İlk Evim İlk İşyerim’ kampanyası ve esnafa destek paketinin gibi yoğun ilgi gören müjdelerin devamının gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamada bulundu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ‘İlk Evim İlk İşyerim’ kampanyası ve esnafa destek paketinin yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Bu adımların devamının gelip gelmeyeceği sorusunu yanıtlayan Erdoğan, arsadaki sayıyı ilk etapta 1 milyon olarak düşündüklerini ve kura çekimleri ile dağıtımları yapacaklarını söyledi. Bunun Türkiye’de yeni bir sıçramayı getireceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın