Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bilançosu Üzen Şirketin Hisseleri 91,4 TL’ye Çıkabilir

Deniz Yatırım, bilançosunu açıklayan LOGO yazılım için beklentilerini paylaştı. Hissede hedef fiyat mevcut seviyeye göre sınırlı kaldı. İşte detaylar;
Bilançosu Üzen Şirketin Hisseleri 91,4 TL’ye Çıkabilir
HABER GİRİŞ

Logo Yazılım Sanayi ve Ticaret (LOGO), 21 Mart tarihinde 2023 finansal sonuçlarını paylaştı. Şirketin net karı yüzde 45 gerilerken toplam varlıklar yüzde 50 arttı. Satışları 2022’ye göre yüzde 3 ile sınırlı yükselen şirketin FAVÖK’ü ise yüzde 30 geriledi.

Rakamların açıklanmasının ardından şirket bilançosuna yönelik değerlendirme Deniz Yatırım’dan geldi. Logo Yazılım bilançosunda muhasebe değişikliği nedeniyle 2023 yılı finansallarında parasal kazanç/kayıp kalemi altında 432 milyon TL’lik olumsuz etki oluştuğu belirtildi.

Deniz Yatırım, açıklanan sonuçların enflasyon içeren rakamlarında azalış, enflasyonsuz rakamlarında ise sınırlı artış göstermesi sebebiyle açıklanan finansal sonuçların hisse performansı üzerinde olumsuz bir etki yaratacağını ifade etti.

LOGO için 12 aylık hedef fiyatın 91,40 TL, önerinin ise “al” yönünde olduğu açıklandı. Hissenin yıl başından itibaren BIST 100 endeksinin yüzde 2 gerisinde performans gösterdiği kaydedildi.

Bilançosu Üzen Şirketin Hisseleri 91,4 TL’ye ÇıkabilirKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 73,9 TL’den tamamlayan LOGO, 27 Şubat’ta 118 TL’ye kadar çıksa bu noktada tutunamadı. Devam eden süreçte çoğunluklu olarak negatif seyreden hisse, olumsuz algılanan bilançosuyla bugün de sert düştü. BIST 100 endeksinin yüzde 0,4 artışla 9180 puana çıktığı süreçte LOGO yüzde 8,3 düşüşle 80,9 TL’ye geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.