Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bernstein Tahmin Etti: Ethereum ETF’lerine İlgi Nasıl Olacak?

Bernstein tarafından hazırlanan son raporda, Ethereum ETF’lerine olan ilginin, Bitcoin ETF’lerine kıyasla çok daha düşük olacağı öne sürüldü. Ayrıntılar geliyor...
Bernstein Tahmin Etti: Ethereum ETF’lerine İlgi Nasıl Olacak?
HABER GİRİŞ

Bernstein tarafından yayımlanan bir araştırma raporuna göre, ticaret için onaylandığında, Ethereum (ETH) spot borsa yatırım fonları (ETF’ler), Bitcoin (BTC) ETF’lerine benzer talepler görecek ancak daha düşük bir ölçekte olacak.

Analistler raporda, Ethereum ETF’inde bir staking özelliği bulunmaması nedeniyle, spot ETH dönüşümü açısından çok fazla talep görmemeli, ancak zamanla temel ticaret ilgi görecek ve bu da ETF piyasasında sağlıklı likiditeye katkıda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Temel ticaret, spot ETF’yi satın almayı ve aynı anda vadeli işlem sözleşmesini satmayı ve ardından fiyatların yakınsamasını beklemeyi içeriyor.

Spot Ethereum ETF’ler, ABD’deki yatırımcılar için yakında erişilebilir hale gelecek, çünkü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçen ay ihraççılardan gelen kilit düzenleyici başvuruları onayladı.

ETH’nin birincil tokenizasyon platformu olarak, hem stablecoin ödemeleri hem de geleneksel varlıklar ve fonların tokenizasyonu için güçlü bir kullanım durumu oluşturduğu kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ve diğer dijital varlıkların daha gelişmiş bir düzenleyici rejime ihtiyacı olduğunu belirten Bernstein, ABD seçimleri yaklaştıkça ve Cumhuriyetçilerin zafer şansının artmasıyla bu anlatının iyileşmesini bekliyor. Raporda Başkan adayı Donald Trump’ın artık kripto yanlısı olduğuna dikkat çekildi.

Raporda, kripto piyasalarındaki son geri çekilmeye rağmen yapısal benimseme döngüsünün sağlam kaldığı belirtildi. Benzer bir tahmin yakın zamanda ABD’li yatırım bankası JPMorgan tarafından yapılmıştı. JPMorgan, geçen ay yayımladığı bir raporda, spot Ethereum ETF’lerinin Bitcoin ETF’lerine göre çok daha düşük talep göreceğini belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.