Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

JPMorgan Ethereum ETF’lerine Bitcoin’e Kıyasla Düşük Talep Bekliyor

JPMorgan tarafından paylaşılan yeni bir araştırma raporuna göre spot Ethereum ETF’lerine olan talep Bitcoin ETF’lerine kıyasla çok daha düşük seviyede olacak.
JPMorgan Ethereum ETF’lerine Bitcoin’e Kıyasla Düşük Talep Bekliyor
HABER GİRİŞ

JPMorgan tarafından yayımlanan araştırma raporunda, spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) olan talebin, Bitcoin (BTC) ETF’lerine kıyasla daha düşük olacağını belirtti. Banka, spot Ethereum ETF’lerinin yılın geri kalanında 3 milyar dolara kadar net giriş çekmesini beklerken, staking’e izin verilmesi halinde bu rakamın 6 milyar dolara çıkabileceğini öngörüyor.

Analistler, Bitcoin’in spot ETF onaylarının ardından kripto varlıklarına yönelik genel talebi doyurarak ilk hamle avantajına sahip olduğunu ifade etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz hafta önemli düzenleyici başvuruları onaylamasının ardından Ether ETF’leri ABD’de kullanıma sunulmaya yaklaştı. Bu ürümşer henüz ticaret yapma iznine sahip değiller çünkü düzenleyicinin S-1 başvurularını da onaylaması gerekiyor. Bitcoin ETF’leri ise Ocak ayında işlem görmeye başlamıştı.

JPMorgan, Bitcoin ödülünün Nisan ayında yarıya indirilmesinin spot Bitcoin ETF’leri için ek bir talep katalizörü olduğunu ve Ethereum için benzer bir ivmenin olmayacağını savundu. Banka onaylanmış spot Ethereum ETF’lerinde staking’in eksikliğinin bu ürünleri staking getirisi sunan diğer platformlara kıyasla daha az çekici hale getirdiğini belirtti.

Finans şirketi, Ethereum’un daha az likiditeye sahip olması ve yönetim altındaki varlıklarının (AUM) daha düşük olması nedeniyle, spot Ethereum ETF’lerinin kurumsal yatırımcılar için daha az çekici olacağını tahmin ediyor.

GCM Yatırım Banner

Piyasanın spot Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesine ilk tepkisinin muhtemelen olumsuz olacağını belirten rapor, Grayscale Ethereum Trust’ı (ETHE) bir ETF’ye dönüştürme beklentisiyle satın alan spekülatif yatırımcıların kar elde etmeyi hedeflemesiyle 1 milyar dolarlık çıkış görebileceğini ve bunun da Ethereum fiyatları üzerinde baskı oluşturabileceğini ifade etti.

Ethereum son günlerde ETF’lerin onaylanacağı beklentisi ile beraber yükselişe geçmişti. Kripto para birimi yazım itibarıyla 3.760 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.