Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BDDK’dan Riskli Yapılara Yönelik Konut Kredisi Kararı!

BDDK, riskli konutlara kredi verilmesine esneklik sağlayan yeni kararını duyurdu. Buna göre bazı koşulları sağlayan tüketiciler konut için kredi kullanabilecek. İşte detaylar;
BDDK’dan Riskli Yapılara Yönelik Konut Kredisi Kararı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 28 Şubat tarihinde azami kredi tutarının teminat olarak alınan konutun değerine oranı uygulamasını yeniden ele aldı ve konut kredilerine ilişkin yeni muafiyeti kamuoyu ile paylaştı.

Kurul, konut malikliği durumu değerlendirmesine bir istisna getirmeye karar verdi. Yeni kararda, tüketicinin kendisinin, eşinin veya 18 yaş altındaki çocuklarının malik olduğu tek bir konutun, riskli yapı tespit edilmesi nedeniyle yıkılmış olması veya yıkım kararı alınması halinde bu konutun konut malikliği durumu değerlendirmesinde dikkate alınmayacağı belirtildi.

Bu kapsamda riskli konutlarını yıkıp yeni konut yapmak isteyen vatandaşlar, yeni bir konut yapmak veya başka bir konut almak için kredi kullanabilecek.

BDDK, aldığı bu kararla kentsel dönüşüm projelerine katılan ve riskli konutlarda oturan tüketicilere kredi kolaylığı sağladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.