Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bankacılıkta Uzaktan Kimlik Tespitine Yeni Düzenleme Getirildi

Hazine ve Maliye Bakanlığının Mali Suçları Araştırma Kurulu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ ile bankacılık sisteminde yeni bir dönem başladı.
Bankacılıkta Uzaktan Kimlik Tespitine Yeni Düzenleme Getirildi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığının Mali Suçları Araştırma Kurulu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişiklik ile bankacılık sisteminde uzaktan kimlik tespitine yönelik adımlar atıldı.

Düzenleme sonrası ödeme ve elektronik para kuruluşları müşterileriyle sürekli iş ilişkisi tesisinde uzaktan kimlik tespiti yöntemlerinde değişikler yapıldı.

Resmi Gazete’de yürürlüğe giren düzenleme sonrası, ödeme ve elektronik para kuruluşları müşterileriyle sürekli iş ilişkisi tesisinde uzaktan kimlik tespitini, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının Bilgi Sistemleri ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcılarının Ödeme Hizmetleri Alanındaki Veri Paylaşım Servislerine İlişkin Tebliğ’de belirlenen yöntem ve tedbirler kapsamında gerçekleştirileceği kaydedildi.

Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanması ile beraber bugün itibarıyla yürürlüğe girmiş oldu. Hükümler, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülecek.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.