Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bankacılıkta Uzaktan Kimlik Tespitine Yeni Düzenleme Getirildi

Hazine ve Maliye Bakanlığının Mali Suçları Araştırma Kurulu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliğ ile bankacılık sisteminde yeni bir dönem başladı.
Bankacılıkta Uzaktan Kimlik Tespitine Yeni Düzenleme Getirildi
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanlığının Mali Suçları Araştırma Kurulu Genel Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişiklik ile bankacılık sisteminde uzaktan kimlik tespitine yönelik adımlar atıldı.

Düzenleme sonrası ödeme ve elektronik para kuruluşları müşterileriyle sürekli iş ilişkisi tesisinde uzaktan kimlik tespiti yöntemlerinde değişikler yapıldı.

Resmi Gazete’de yürürlüğe giren düzenleme sonrası, ödeme ve elektronik para kuruluşları müşterileriyle sürekli iş ilişkisi tesisinde uzaktan kimlik tespitini, Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşlarının Bilgi Sistemleri ile Ödeme Hizmeti Sağlayıcılarının Ödeme Hizmetleri Alanındaki Veri Paylaşım Servislerine İlişkin Tebliğ’de belirlenen yöntem ve tedbirler kapsamında gerçekleştirileceği kaydedildi.

Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanması ile beraber bugün itibarıyla yürürlüğe girmiş oldu. Hükümler, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.