Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek İspanya’da: Görüşmeler Çok Verimli Geçti

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası yatırımcı toplantılarının İspanya'da devam ettiğini ve görüşmelerin verimli geçtiğini söyledi.
Bakan Şimşek İspanya’da: Görüşmeler Çok Verimli Geçti
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İspanya’daki yatırım turuna ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Şimşek, dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından BBVA’nın ev sahipliğinde, küresel ölçekte etkili İspanya merkezli 2 trilyon dolar büyüklüğündeki şirketlerin finans yöneticileri ile bir araya geldiklerini söyledi.

Şimşek görüşmelerin çok verimli geçtiğini Haberleşme, finans, enerji, sağlık, turizm, otomotiv ve tekstil sektörlerinden yatırımcıların, Türkiye’nin büyüme potansiyeline ve sunduğu fırsatlara büyük bir ilgiyle yaklaştığını belirtti.

Bakan Şimşek açıklamasının devamında, “Orta Vadeli Programımız, ülkemize yönelik yatırım iştahının canlanmasına ve uluslararası yatırımların artmasına önemli katkılarda bulunacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek’e İspanya’da TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan da eşlik ediyor. İspanya merkezli küresel şirketlerin bir araya geldiği toplantılarda, 30’un üzerinde banka ve fon yöneticisi bulunuyor.

Hazine ve Maliye Bakanı dün yaptığı açıklamasında, ekonomi yönetiminde doğru adımlar attıklarını ve zamana ihtiyaç olduğunu söylemişti. Uygulanan politikalar ile Türkiye ekonomisinin pozitif ayrışma yaşadığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.